İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Staj Desteğini Devam Ettiriyor

İstanbul Serbest Mimarlar Derneği- İstanbulSMD, geçen yıl başlattığı depremlerden etkilenen ve ihtiyaç sahibi başarılı mimarlık öğrencilerine yönelik staj programını bu yıl Türkiye genelinde genişleterek sürdürüyor.

Bu yılki "İstanbulSMD Staj Programı", Türkiye'nin çeşitli illerinden 19 farklı üniversiteden 96 öğrencinin katılımıyla gerçekleşiyor. Program kapsamında 43 İstanbulSMD üyesi ve destekleyen mimarlık ofisinde öğrenciler, 1 ay süreyle staj yapacaklar.

İstanbulSMD staj

Staj programı, öğrencilerin mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla etkinlikler ve geziler de içermektedir. Ayrıca, Samet, Stoneline ve VitrA gibi firmaların desteğiyle düzenlenen programda, öğrencilerin konaklama ihtiyaçları İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Planlama Ajansı tarafından karşılanmaktadır. Finansal destek ise ArchNetwork tarafından sağlanmaktadır.

İstanbulSMD'nin kuruluş amacı doğrultusunda yürütülen bu sosyal sorumluluk projesi, depremlerden etkilenen bölgelerdeki okulları önceliklendirerek başlatılmıştır. Program, "nitelikli çevrenin oluşmasına katkı sağlayacak" genç mimar adaylarının yetişmesine destek olmayı hedeflemektedir.

İstanbulSMD Başkanı Ali Hızıroğlu, program hakkında şunları belirtmiştir: "Bu programı, üyelerimiz ve paydaşlarımızın olumlu geri dönüşleriyle kapsamını genişleterek sürdürmeye karar verdik. Geçen yıl başlattığımız bu projenin, bu yıl da devam edebilmesi, değerli paydaşlarımızın katkılarıyla mümkün oldu. Bu vesileyle, programın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz."

Program, mimarlık ofislerinde staj yapacak öğrencilere ek olarak konferanslar, seminerler, fabrika ve üretim merkezi ziyaretleri gibi etkinliklerle mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)