İzocam, İş Güvenliğindeki Başarısını "Safety Diamond" Ödülü ile Taçlandırdı!

Güvenlik seninle başlar!” sloganıyla gerçekleştirdiği çevre, iş sağlığı ve güvenliği (EHS) çalışmalarını kurumsal işleyişinin ayrılmaz bir parçası haline getiren İzocam, bu alandaki başarılarını uluslararası arenada aldığı ödülle taçlandırdı! İzocam, her yıl Saint-Gobain tarafından organize edilerek uluslararası jürinin seçimleriyle takdim edilen İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Ödülleri (EHS Awards) çerçevesinde, “İş Güvenliği Kültürü Değişimi” (Safety Cultural Transformation) kategorisinde “Safety Diamond” ödülüne layık görüldü. İzocam’ın ödülü 27 Eylül tarihinde Saint-Gobain CEO’su Benoit Bazin tarafından Paris’te düzenlenen özel bir törenle takdim edildi.

İzocam Safety Diamond Ödülü

“Safety Diamond” ödülünü kazanmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını dile getiren İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “İzocam ailesinin bir parçası olan tüm ekip arkadaşlarımızın dikkatli ve odaklı çalışmalarının eseri olan bu ödül, benim için de ayrı bir gurur kaynağıdır. Göreve geldiğim ilk günden bu yana yaptığımız çalışmalar, başlattığımız değişim ve dönüşüm, tüm ekip olarak Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği bilincini en üst seviyede tutarak attığımız adımlar, sonuçlarımıza yansımış ve bugün artık Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği risklerimiz geçmiş yıllara kıyasla çok daha düşük seviyelere getirilerek bu güzel sonuç alınmıştır. Bu güzel başarı ve bize layık görülen ödül sebebiyle tüm görevli arkadaşlarımızı ama özellikle de bu kültür değişimini, dikkatli ve özenli çalışmaları ile gerçekleştiren tüm tesis çalışanlarımızı gönülden tebrik ediyorum. Aldığımız bu ödülün sorumluluğu ile Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında göstermiş olduğumuz gelişmelerin olumlu yönde artmasını sağlamak ve sürdürülebilir bir EHS Kültürü oluşturmak için dikkatli ve özenli çalışmalarımızı daha da güçlü bir şekilde devam ettireceğiz. Daha yapılacak çok işimiz var ve hep birlikte daha büyük başarılar kazanacağımıza derinden inanmaktayım” diye konuştu.

Eskişehir Tesisi 5’inci iş kazasız yılını geride bıraktı!

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (EHS) konusundaki yatırımlarının devam ettiğini ve ilerleyen dönemde de bu alandaki çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirten Murat Savcı, şu açıklamalarda bulundu: “İzocam olarak çevre, iş sağlığı ve güvenliğini tüm çalışanlarımızın katılımı ile günlük işleyişimizin ayrılmaz bir parçası haline getirerek ‘kişisel taahhüt, liderlik ve mükemmellik’ yoluyla sürdürülebilir bir şirket olmayı hedefliyoruz. Biliyoruz ki; güvenli ve sağlıklı geçirdiğimiz her gün, güvenli ve sağlıklı bir yılın, güvenli ve sağlıklı yarınların ve hepimiz için güvenli bir kariyer ortamının temelini oluşturacaktır. Bu hedefimiz çerçevesinde ‘Güvenlik seninle başlar’ sloganı ile çıktığımız Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği farkındalığı projemiz de meyvelerini vermeye başladı. Eskişehir Tesisimiz 5’inci iş kazasız yılını, Tarsus Tesisimiz ise 1000’inci iş kazasız gününü geride bıraktı.

Bu başarımızı sürekli kılmak için çevre, iş sağlığı ve güvenliği özelinde çalışanlarımızın duyarlılığını ve farkındalığını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktayız. Çalışanlarımızın katılımlarını sağladığımız EHS turnuvaları, davranışsal kültürü geliştirmek için saha uygulamaları ve çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. Tüm bunların yanısıra Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında çeşitli eğitimler organize ediyoruz. Böylece Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği’nin önemini her zaman çalışanlarımızın gündeminde tutuyoruz. Her yıl Mayıs ayında İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nı; her yıl Haziran ayında da Çevre Haftası’nı kurum içi ve kurum dışı iletişim faaliyetlerimizle kutlayarak; Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği’ni sadece çalışanlarımızın değil müşteri ve paydaşlarımızın da gündeminde tutma misyonu ile hareket ediyoruz.

Ayrıca İzocam olarak, 1999 yılından bu yana ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ni ve 2001 yılında OHSAS 18001 ile belgelenerek, 2021 yılında ISO 45001 ile sürdürdüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini, tüm tesislerimizde uyguluyoruz. Entegre Yönetim Sistemi’nden aldığımız güç ve çalışanlarımızın etkin katılımı sayesinde, yüksek verimlilik ve inanç ile sürdürülebilirlik politikalarımızı besleyecek şekilde tüm faaliyetlerimizi başarıyla devam ettiriyoruz.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)