Jotun 2021 Renk Koleksiyonu: Yeniden Keşif

Jotun, 2021 için 60 yıllık renk arşivlerinden özenle seçilmiş, zamansız tonlarla tamamlanabilen ve yeni geliştirilmiş renklerden oluşan yeni koleksiyonu “Yeniden Keşif”i tanıttı. Koleksiyonda yer alan ve birbiriyle uyum içinde tasarlanan 29 renk, rahatlatan, enerji ve ilham veren 21. yüzyıl mekânları yaratmak için sayısız seçenek ile duvarlarda dilediğiniz şekilde kullanılabiliyor.

Her yıl dönemin ruhunu ve fikirlerini yansıtmak için seçilmiş yeni bir renk koleksiyonu ile karşımıza çıkan Jotun, bu yıl renkleri yeniden keşfetmeye odaklanıyor. Belirsizliklerle dolu bu dönemde, evlerimizin daha önce hiç olmadığı kadar güvende ve huzurlu hissettirmesine ihtiyaç duyuyoruz. Yaşadığımız zamanların öngörülemezliğine Jotun’un geniş arşivindeki renklerden ilham alarak yanıt veren Jotun Global Renk Uzmanı Lisbeth Larsen ve ekibi; “Geçirdiğimiz bu günler hepimize yaşamımız ve yaşam tarzlarımız üzerinde düşünme, yaptığımız seçimlerin kendimizi ve evlerimizi nasıl etkilediğini doğru bir şekilde algılama fırsatı verdi. Sürdürülebilirliğin artan önemi de, düşüncesizce ve doyumsuzca yeniyi arayışımızı sorgulamamızı sağladı. Sahip olduklarımızı yeniden değerlendirmek hiç bu kadar kıymetli olmamıştı. Yeniden Keşif koleksiyonu tüm bu akımlara ışık tutuyor” dedi.

Yaklaşık 60 yıldır renk tasarlayan Jotun’un renk kütüphanesi, her biri anlatacak bir hikâyesi olan binlerce tona sahip. Şu ana kadar koleksiyonlarında hep yeni renklere yer veren Jotun, bu sene arşivindeki renkleri yeniden keşfediyor. Koleksiyondaki tonlardan bazıları yeni olsa da renklerin çoğu, evlerinizde yeni hikâyeler yaratmak üzere Jotun arşivinden özenle seçildi. Seçilen renk ne olursa olsun; özenle tasarlanmış evler, zamana yenik düşmeden tarzını hep koruyor.

Jotun “Yeniden Keşif” koleksiyonunun renkleri, dört farklı grupta ve dört faklı hikâye ile bir araya getirildi. 2021 için seçilen ve yeni tasarlanan 29 renk, Oslolu tasarım stüdyosu Kraakvik & D’Orazio stilistliğinde birbirinden güzel görsellerle sizlerle bir araya geliyor.

Sıcak ve Rustik Tonlar isimli ilk temadaki topraktan ilham alan tonlar bizi etrafımızdaki dünyaya bağlıyor. Gözlerinizi kapatıp gün batımında sıcak ve yumuşak kumlarda yürüdüğünüzü hayal edin… Marakeş, Fas ve Meksika esintileri taşıyan bu tonlar tüm dünyada en popüler renkleri oluşturuyor. Natural Clay, Desert Pink ve Earthy Brown bu temanın favori renklerinden.

Yumuşak ve Doğal Tonlar isimli ikinci temada özellikle yalın renkleri tercih ediliyor. Beyaz ve nötr duvarları tercih edenler için daha minimalist duran renkler bir araya getirildi. Minimalizm sıklıkla soğuk algılanıyor, ancak bu renkleri incelediğinizde öyle olmadığını görebilirsiniz. Lucerne, Observe ve Grand Shadow gibi renkleri özellikle Fenomastic Güzel Evim Mineral ürünüyle denediğinizde farklı dokulu ham bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bize ev sahipliği yapan Dünya’nın 4’te 3’ü su ile kaplı ve ne tesadüftür ki okyanusların rengi mavi, tüm dünyada en çok sevilen renk. Gökyüzü ve Denizlerin Mavi Tonları temasında okyanuslara yakışacak Ocean Air, Natural Blue ve Coastal Blue gibi yepyeni mavi renkler tasarlandı.

Son tema Hayal Gücünüzü Besleyen Pastel Tonlar, sanatsal objelerden ilham alıyor. Antika pazarından alınmış, aile evinden getirilmiş veya küçük bir galeriden alınmış mütevazi bir parça evinize geldiğinde nasıl ikonik duruyorsa ismini taşıyan Iconic rengi de aynı özellikleri taşıyor. Cityscape, Crisp ve Silhouette de bu temanın favorilerinden.

Yeniden Keşif koleksiyonunu evinizde incelemek için @jotunturkiye Instagram sayfasındaki bağlantı üzerinden adres bilgilerinizi iletebilirsiniz. Daha fazla renk seçeneği için ColourDesign uygulamasını indirebilir ve boyafikirleri.jotun.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)