K-Farm: Akıllı Kentsel Çiftlik

Akıllı Kentsel Çiftlik Nedir?

Avoid Obvious Architects , Victoria Limanı boyunca kıyı koşulları nedeniyle, kendi bölgemize ve iklimimize uyacak şekilde üç tür çiftçiliği birleştiriyor.

Akıllı Tarım NEdir
K-Farm

Akıllı kentsel çiftlikte, aşırı hava koşullarında çiftçilik yapmak için toplanılan veriler toplulukla paylaşılıyor. Yapılacak her şey başarılı olmayabilir, ancak deney, Hong Kong ve Asya'da daha fazla kentsel çiftliğin yayılması için bir şablon görevi görebilir.

Sürdürülebilir Tarım Örnekleri
Üç tarım teknolojisini birleştirmek için ilk diyagram
Akıllı Tarım Örnekleri
K-farm, aşırı koşullar altında kentsel çiftçiliğe meydan okuyor ve çiftçiliği tüm insanlar için bir STEM eğitimine dönüştürüyor.
Kentsel Planlama ve Tarım
Kentsel Planlama ve Tasarım Örnekleri
Akıllı Kentsel Tarım

ggg

Akıllı Kentsel Tarım Örnekleri

Neden Çevreleri Kullanıyoruz?

Master planı, 2018'de ilk yerel liderler ile olan buluşmadan ilham alınıyor. Dairesel geometriler birlik, bitkiler ve payanda elemanlarını temsil ediyor. Bu ikonik tasarım, insanlara Orta ve Batı bölgelerinin ne olduğu hakkında daha fazla bilgi verecektir. Çiftlik tesisleri Belcher Bay Area'ya bağlıdır. Bunun yanı sıra çiftlikte bulunan yansıtıcı havuz, çimenler, üç yağmur barınağı ve etkinlik alanı 7/24 açıktır. İnsanlar çiftçiliğin hayranı olmasalar bile, K-farm'da yine de sevdikleri bir şey bulabilirler.

Sürdürülebilir Kentsel Tarım Projeleri
Sürdürülebilir Tarım Projeleri
Tarımda Sürdürülebilirlik Stratejileri

Akıllı Çiftliğin Sürdürülebilirlik ve Kapsayıcılık Stratejileri Nelerdir?

Akıllı Tarım Uygulamaları
Akıllı Tarım Teknolojileri
Hidroponik Sistem Nedir?

Akıllı Çiftliğin Amacı Nedir?

Çiftlik, kamu tesislerinin yanı sıra, topluma fayda sağlayacak faaliyetlere de sahip olacak. Buna gündüz ve hafta içi mesai sonrası sınıflar, yeşil mutfaktaki organik yiyecek ve içecekler, çiftçi pazarı ve her türlü topluluk etkinliği dahildir. Mimarlar, K-farm'ın tüm aileler için hatıralar yaratacağına inanıyorlar. En önemlisi tasarım, çocukları geleceğe dört gözle bakmaları için yönlendirmek istiyor.

Topraksız Tarım Nedir?
Akıllı Tarım Projeleri
Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)