Kale Alarm İle Güvendesiniz!

1.Firmanızdan bahseder misiniz?

Kale Alarm olarak 2013 yılından bu yana Kale Endüstri Holding bünyesinde faaliyet gösteriyoruz. Elektronik güvenlik sistemleri alanında bireysel ve kurumsal müşterilerimize sunduğumuz çözümlerle “Tam Kapsamlı Güvenlik” zincirinin önemli bir halkasını oluşturuyoruz. Kale Endüstri Holding’in 70 yıllık tecrübesini teknolojinin getirdiği yeniliklerle birleştiriyor ev ve iş yerleri için tasarladığımız güvenlik çözümleriyle müşterilerimize kesintisiz destek veriyoruz. Taviz vermediğimiz kalite anlayışımız ve her şeyin üstünde tuttuğumuz müşteri memnuniyeti politikamız ile güvenin ve güvenliğin kalesi olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Rehber kabul ettiğimiz “Siz yoksanız biz varız” anlayışıyla evinde veya işinde nerede olursa olsun fark etmeksizin herkesin güvenle yaşamasını, orada olmasa bile gözünün arkada kalmamasını sağlamayı hedefliyoruz. Bu noktada üretimden dağıtıma, satış öncesinden satış sonrasına kadar her süreci içine alan çevik bir organizasyon yapımız var. Bu yapı içinde herkesin mutlu, memnun ve güvende hissetmesini esas alıyoruz. Kaliteli ürünlerimiz, doğru fiyatlandırma politikamız, yaygın, hızlı ve profesyonel teknik servis ekiplerimiz ile yolumuza devam ediyoruz.

2.Yaşam alanlarının güvenliğinin sağlanmasında alarm sistemlerinin rolü nedir?

Kimi zaman yoğun çalışma temposu kimi zaman da diğer sorumluluklarla ilgilenirken, ev ve iş yerlerindeki güvenlik ihtiyacı geri plana atılabiliyor. İnsanlar ne yazık ki genellikle kötü bir deneyim yaşamadan tedbir almayı öteleyebiliyor. Ancak hırsızlık, yangın, gaz kaçağı gibi durumlar ne yazık ki insanları hep en hazırlıksız olduğu zamanlarda yakalıyor. Bu sebeple tedbiri en başından almak gerekiyor. Güvenilir alarm sistemleri maddi ve manevi zararların önüne geçilmesinde çok kritik bir rol oynuyor. Hırsızlık gibi kötü niyetli girişimlere karşı son derece etkili olan alarmlar, kaza risklerini minimuma indirmesinin yanı sıra maddi ve manevi kayıpların önüne geçilmesinde de belirleyici bir rol üstleniyor.

3. Ürünlerinizle ilgili bilgi paylaşabilir misiniz?

Kale Alarm bünyesindeki kablolu, kablosuz alarm seçenekleri ve dedektörlerimizle kullanıcılara tam kapsamlı güvenlik sunuyoruz. Akıllı telefon ile kontrol edilebilen bu alarmlar uzaktan kurulabiliyor. Hatta alarmın kurulmadığı durumlarda sistem SMS ile uyarı göndererek alarm kurulumunu da garanti altına alıyor. 

İş seyahatleri, tatil gibi sebeplerle birçok insan günlerce evlerinden ayrı kalabiliyor. Bu noktada kamera sistemleri de yaşanan güvenlik kaygısını önemli ölçüde azaltıyor. Kullanıcılar, evden çıkarken kameraların akıllı hareket takip özelliğini ve bu konuda özel olarak üretilen hareket dedektörlerini aktifleştirerek bilgisi dışında gerçekleştirilen girişlerin önüne geçebiliyor. Bu dedektörler 40 kiloya kadar olan evcil hayvanları algılamadığından yanlış alarmlara da sebebiyet vermiyor. Kale Alarm ayrıca kullanıcılarına her nerede olurlarsa olsunlar evlerini cep telefonlarından izleme fırsatı sunuyor. Kale Alarm’ın hayata geçirdiği Kale Kameram uygulaması ile kullanıcılar güvenliklerini dijital olarak takip etme imkânı buluyor. Kullanıcılar uygulamayı App Store ve Google Play’den indirip kameralarının Wi-Fi ile entegrasyonunu sağladığında evlerini her an cep telefonlarıyla takip edebiliyor.

Evden uzakta olduğunuz zamanlarda kimi zaman açık bırakılan ocaklar kimi zamansa prizde unutulan cihazlar pek çok tehlikeyi beraberinde getiriyor. Bu noktada geliştirdiğimiz dedektörlerle istenmeyen kazaların önüne geçmede çok etkili çözümler sunuyoruz. Özellikle mutfaklarda kullanılan duman dedektörü yangın anında dumanı algılayıp sisteme uyarı gönderiyor. Duman yoğunluğu olduğunda alarm devreye girdiği için tehlike büyümeden kazanın önüne geçilmiş oluyor. Gaz dedektörü, yüksek düzeydeki gazı algıladığı anda alarm paneline sinyal göndererek uyarı alarmı veriyor.  Su baskını dedektörü ise kuru yüzeylerde su birikmeye başladığında alarmı devreye alarak kullanıcılara gerekli uyarıyı yapıyor. Ayrıca 7 gün 24 saat kesintisiz destek veren Kale Alarm İzleme Merkezi’ne sinyal gönderimi yapılarak oluşabilecek en zorlu durumlarda, sorunu çözebilecek ambulans, polis, itfaiye gibi kolluk kuvvetlerinin en kısa sürede müdahale edebilmesine imkân tanıyor.

4.Kale Alarm İzleme Merkezi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Güvenlikle ilgili acil ihtiyaçlara en kısa sürede doğru çözümü bulmak, risklerin en aza indirilmesi açısından büyük önem taşıyor. Kale Alarm olarak; bu noktada güvenliği maksimuma çıkartmak amacıyla Kale Alarm İzleme Merkezi’ni hayata geçirdik.  Alarm hizmetini kiralayan tüm abonelerimize sunduğumuz ve hizmet alanının 7 gün 24 saat kontrol altında tutulmasını sağlayan Alarm İzleme Merkezi hizmeti kapsamında; acil müdahale gerektiren soygun, tehdit, sabotaj, yangın, su baskını, gaz kaçağı, acil sağlık ihtiyacı gibi sorunlarında abonelerine 10 saniye gibi kısa bir sürede dönüş sağlıyor. Sinyaller vasıtasıyla ve sistemlerden gelen uyarı türüne göre ilgili polis, jandarma, itfaiye, ambulans gibi kolluk kuvvetlerini harekete geçiriyor. 

Abonelere istedikleri takdirde tüm aktivite raporları ile kurma/kapama raporları da gönderilebiliyor. Ayrıca aboneler Kale Alarm mobil uygulama vasıtası ile anlık olarak fatura ve sinyallerini takip edebiliyor. Tüm telefon görüşmelerinin kaydedilmesini sağlayan, maksimum güvenlik ve müşteri memnuniyeti sunan bir teknolojiyle hizmet veriyor. Kale Alarm İzleme Merkezi’ne bağlı olan alarm sistemlerinde giriş kapısı, telefon hattı ya da sirene karşı yapılacak olan herhangi bir sabotaj girişimi, Alarm İzleme Merkezi tarafından sinyaller vasıtası ile algılanıyor ve aboneler ivedilikle aranarak durumdan haberdar ediliyor. Dünya ortalamasında, alarm durumunda aboneye dönüş süresi 38 saniye iken Kale Alarm İzleme Merkezi'nde bu süre ortalama 10 saniye olarak dikkat çekiyor. 

5.Panik butonu ürünüz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Geliştirdiğimiz panik butonu ile evde yalnız yaşayan insanların, özellikle de ileri yaş grubundaki insanların kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlıyoruz. Tüketicilerin tercihine göre kablolu ya da kablosuz seçenekleri ile güvenlik seviyesini artıran panik butonları, can ve mal güvenliğini koruma altına almaya katkıda bulunuyor. Kişiler kendilerini güvende hissetmedikleri anda panik butonu uygulaması sayesinde sadece tek tuşa basarak ambulans, polis ya da itfaiye gibi birimlere kolayca ulaşabiliyor. Polis ve ambulans gibi ilgili kolluk kuvvetleri sinyali alır almaz olay yerine gelerek kullanıcının güvenliğini sağlıyor. Panik butonu kronik rahatsızlığı olan kişiler tarafından da kolaylıkla kullanılabiliyor. Böylece hasta yakınları günlük işlerine rahatlıkla devam ederken, yakınlarının da gözü arkada kalmıyor. Kamera sistemi desteği de sunan Kale Alarm, bakıma veya kontrole ihtiyaç duyan kişilerden sürekli haberdar olunmasına da imkân tanıyor. 

6.Ofis ve iş yerleri için sunduğunuz çözümler neler?

Sürekli gelişen ve değişen teknolojik çağda işletmelerde farklı güvenlik ihtiyaçları baş gösteriyor. Hırsızlık, su baskını, yangın gibi olası tehlikelere karşı alarm sistemlerinden yangın algılama sistemlerine kadar uygun çözümleri güvenilir kurumlardan temin etmek önem kazanıyor. Kale Güvenlik Sistemleri olarak bu noktada Alarm Sistemleri, CCTV Kamera Sistemleri, Yangın Algılama Sistemleri, Acil Anons ve Seslendirme Sistemleri, Geçiş Kontrol Sistemleri, Plaka Tanımlama, Bariyer ve Road Blocker Sistemleri gibi kurumsal hizmetlerimizle birbirinden farklı güvenlik ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz. Teknolojik ürün çeşitliliğimiz ve deneyimli mühendis ekibimizle müşterilerimize en güncel çözümleri sağlarken satış sonrası hizmetlerimizle de tüm çözümlerimizi sürdürülebilir kılıyoruz. Çözüm sunduğumuz projelerdeki güvenlik teknolojilerinin tamamını entegre çalışacak şekilde tasarlıyoruz.

İşletmelerde yüksek güvenlik için akıllı video analiz çözümlerine gerçekten büyük iş düştüğünü düşünüyoruz. Nitekim yapılan araştırmalar; bir güvenlik operatörünün 15 dakika boyunca ekranlardaki görüntüleri izlemesi durumunda görüntünün yüzde 50’sine yakınını kaçırdığını, 20 dakika sonra ise kaçırılan oranın yüzde 90’ın üzerine çıktığını gösteriyor. Kale Alarm olarak bu noktada ürün grubumuzdaki akıllı video analiz çözümleriyle iş yerlerinde güvenliği maksimuma çıkarıyoruz. Kale Alarm Akıllı Video Analiz Çözümleri kullanıcılarına iş yerlerinde gerçekleşecek tüm riskli ve şüpheli olaylar için anında görüntülü bildirim alma imkânı sağlıyor. Olası tehditlerde operatörü uyararak sonuca gitmesine ve daha hızlı karar vermesine yardımcı oluyor. Gelişmiş video analiz yazılımı kurgusu ile IP Güvenlik Kamera sistemlerinin etkin ve verimli kullanılmasına ve sonuç olarak daha yüksek güvenliğe olanak tanıyor. 

Yine kurumsal çözümlerimizden biri olan Yangın Algılama Sistemleri ve Yangın İkaz Sistemleri kurumlara olası bir tehlike anında ikazda bulunuyor ve ortamın hızla boşaltılmasını sağlıyor. Yangın Algılama Sistemleri, çeşitli sensörler ile yangının başlangıcını algılayarak, en kısa sürede müdahale edilmesini sağlıyor. Önceden planlanan bina kaçış ve tahliye senaryosuna bağlı olarak; elektriği, asansörleri, yangın çıkış kapılarını, turnikeleri, garaj giriş bariyerlerini ve diğer hidrolik yol/mantar güvenlik bariyerlerini otomasyona bağlı olarak serbest bırakıp tehlikenin büyümesini önleyerek binanın tahliyesini kolaylaştırıyor. Böylelikle hem maddi hem de manevi kayıpların önüne geçiyor. 

Video Doğrulamalı Alarm Sistemimiz kapalı ortamlarda hırsızlık, yangın, gaz kaçağı, su baskını, acil sağlık ihtiyaçları gibi durumlardan haberdar olmak için kullanılıyor. Bu sistemdeki görüntülü hareket dedektörleri, manyetik kontaklar ile bir kapı veya pencerenin açılıp açılmadığını, duman veya su baskını dedektörleri ile yangın veya su baskını gibi durumları tespit edebiliyor. Video doğrulamalı alarm sisteminden gelen alarmlar, video görüntüsüyle birlikte Kale Alarm İzleme Merkezi tarafından değerlendiriliyor. 

Güvenlik Sistemleri hizmetlerimizin projelendirme sürecinde lokasyon ziyareti, saha keşfi, proje çizimleri, teklif ve sunum şeklinde ilerleyerek uçtan uca hizmet vermeye özen gösteriyoruz. Tedarik süreçlerimizi Türkiye’deki en güçlü distribütör ağı ile yürütüyor; sektörde önemli bir entegratör olarak müşterilerimize en iyi hizmet ve fiyat politikasını uygulamaya özen gösteriyoruz. Kaliteli ürünlerimiz, alanında uzman mühendis kadromuz, güçlü stoğumuz ve yaygın hizmet ağımız ile bizi tercih eden kurumsal şirketlere maksimum güvenlik sunuyoruz. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)