​Kale Banyo, ‘Smart’ Ürün Grubuyla En Çevreci Çözümleri Sunuyor

Kale Banyo, tasarrufa yönelik çevreci banyo ürünlerini, ‘Smart’ yaklaşımıyla geliştirerek kullanıma sunuyor. Kale Banyo’nun yenilikçi ‘Smart’ ürünleri sağladığı yüksek tasarrufla çevreye katkıda bulunuyor.

Kale Banyo, ‘Smart’ felsefesinden ilham alarak hayata geçirdiği ‘AquaSmart Klozet’, ‘SmartYıkama Klozet’, ‘SmartEdge’, ‘SmartColor’, ‘SenseSmart Pisuvar’, ‘AquaSmart Pisuvar’ ve ‘SmartYüzey’den oluşan çevre dostu ‘Smart Ürün Ailesi’ ile her ayrıntının düşünüldüğü yeni mekanlar oluşturuyor. 

Kale Banyo, ayrıca konutlardan işyerlerine, restoranlardan otellere, spor salonlarından alışveriş merkezlerine kadar birçok ortak yaşam alanında kullanılan klozet, klozet kapağı, lavabo, pisuvar gibi tüm vitrifiye ürünlerini Kale SmartHijyen özelliğiyle sunuyor.

Kale Banyo’nun Türkiye’ye birçok inovatif ürün kazandırdığını belirten Kaleseramik Genel Müdürü Okan Gedik, “İnsan, teknoloji ve tasarım odaklı yaklaşımımızla; ürün sunmaktan çok, çevreci yeni çözümler ve şık mekanlar oluşturma hedefiyle kurduğumuz yolda ilerliyoruz. Kale Banyo markasıyla, tasarımdan üretime, attığımız her adımda daha az su ve daha az enerji harcayarak, yarınlara daha iyi bir dünya bırakmayı hedefliyoruz. ‘Smart’ felsefesi ile tasarladığımız, tasarrufa yönelik ürünlerle, çevreye dost çözümler sunuyoruz” dedi.

Kale Banyo’nun sektörde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği ve tüm ürünlerinde kullandığı SmartHijyen’in de çevre dostu bir yenilik olduğunu vurgulayan Okan Gedik, “SmartHijyen’in bağımsız laboratuvarlarda yapılan testlerde yeni bakterilerin oluşumunu engellediği ve var olan bakterilerin hücre yapısını bozarak yok ettiği kanıtlandı. Artık, SmartHijyen özelliği sayesinde, hijyenik bir banyoya kavuşmak için daha az temizlik maddesi ve su kullanılacağından çevremiz daha az kirlenecek. SmartHijyen, Kale Banyo’nun hayata geçirdiği tüm vitrifiye ürünlerinin kullanım ömrü süresince antibakteriyel özelliğini ilk günkü gibi koruyor. Tüm ürün gruplarına Çevresel Ürün Deklarasyonu ‘EPD’ alan ilk Türk firması Kaleseramik olarak; bugün de tüm vitrifiye ürünlerimizi, SmartHijyen özelliği ile üretip tüketiciyle buluşturmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

‘Smart’ ürünlerine prestijli ödüller 

Çevre bilinci yüksek tüketimi destekleyen yenilikçi ‘Smart’ ürünleriyle, Türk yapı sektörünün en önemli ödüllerinden biri olan Altın Çekül’e 2014 yılında ‘SmartYıkama’, 2015 yılında ‘SmartEdge’ ürünleri ile layık görülen Kale Banyo, ‘Kale Aquasmart’ ile de İstanbul Sanayi Odası’nın Çevre ve Enerji Ödülleri’nde Çevre Dostu Uygulama ikincilik ödülünü kazandı.

Su tasarrufu konusunda çok iddialı olan Kale Banyo’nun, tasarrufa yönelik, çevreci ve yenilikçi tasarımları olarak ‘Smart’ grubunda yer alan ürünlerinden bazıları şöyle;

‘AquaSmart Klozet’ ile bir ailenin yıllık su tasarrufu: 14 bin 256 litre

Dünyanın en çevreci klozetlerinden biri olan ‘Kale AquaSmart Klozet’ ile yüzde 55 su tasarrufu sağlayan Kale, çevre bilinci yüksek tüketimi desteklemeye devam ediyor. Aquasmart klozetler tam fonksiyonda 6 litre yerine sadece 2.7 litre su kullanırken, yarım fonksiyonda 3 litre yerine yalnızca 1.5 litre su harcıyor. Çoğunlukla 6 litrelik klozetlerin kullanıldığı Türkiye’de, yalnızca 2.7 litre su harcayarak çalışan ‘Kale Aquasmart Klozet’ sayesinde, 4 kişilik bir ailenin yıllık su tüketimi 25 bin 920 litre yerine 11 bin 664 litre olarak gerçekleşiyor. Böylece sıradan klozet yerine ödüllü ‘Kale Aquasmart’ teknolojisine sahip klozet kullanan 4 kişilik bir aile, yılda 14 bin 256 litre su tasarrufu elde edebiliyor.

Kanalsız yapısıyla temizliği kolaylaştıran ödüllü klozet: ‘SmartYıkama’ 

Kale, bir yıllık Ar-Ge ve tasarım uygulama çalışmasıyla ortaya çıkardığı ‘SmartYıkama Klozet’ ile standart kanallı klozetlere göre yüzde 100 daha hijyenik ve kolay temizlenen bir sistem sunuyor. Kanalsız tasarımı sayesinde kir ve bakterilere karşı koruma sağlayan sistem, aynı zamanda Kale patentli özel jet tipi yıkama sistemiyle suyu dışarı sıçratmadan her yere eşit şekilde yayarak yıkama sağlıyor. Kale’nin su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart’ grubunda yer alan ‘SmartYıkama Klozet’, hijyenik kanalsız yapısıyla kusursuz çalışıyor. ‘Altın Çekül’ ödüllü ‘SmartYıkama Klozet’, kolay temizlenebilen iç hazneye sahip olması, suyun kendi hacimsel ağırlığını kullanarak küçük bir dağıtım noktasından tüm yüzeyi yıkaması, kanalsız yapısı, daha az temizlik malzemesi kullanılmasından dolayı çevreye verilen zararı azaltması ve yalın tasarımı ile tüketici ve profesyonellerin özellikle ilgisini çekiyor.

‘SmartEdge’ sadece 5.5 milimetre inceliğinde ve yüzde 40 daha hafif

Kale’nin ‘smart’ felsefesinden ilham alarak tasarladığı, ince formu ile hayat bulan ‘SmartEdge’ serisi, hammadde kullanımını minimize ederek doğa ile barışık bir çözüm sunuyor.2015 yılının en iyi ürünü seçilerek Altın Çekül’e layık görülen ‘SmartEdge’, sadece 5.5 milimetre inceliğinde ve aynı ebatlardaki normal lavabolara göre yüzde 40 daha hafif bir yapıya sahip. Seramik sağlık gereçleri ürünlerinde kullanılan çamurun yeniden yorumlanması sayesinde doğan ‘SmartEdge’, insan sağlığına duyarlı ve çevre dostu bir ürün olarak öne çıkıyor. ‘SmartEdge’nin yarattığı değerler; ekolojik, hafif, estetik, daha az hammadde, daha az elektrik ve daha az iş gücü olarak sıralanıyor. Doğaya karşı ince düşünmenin bir yansıması olan ‘SmartEdge’ üretiminde doğalgaz tasarrufu sağlamasının yanı sıra, malzeme taşınmasını da önemli ölçüde azalttığı için doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunuyor.

Sofistike renkler, pırıltılı lavabo ve klozetler: ‘SmartColor’ 

Anti bakteriyel ve kolay temizlenen Kaleguard yüzey korumasına sahip lavaboları ‘SmartColor’ serisiyle sunan Kale, lavabo tasarımını ve rengini seramik novatik ile tamamlıyor. ‘SmartColor’da
hayata geçirdiği mat renk alternatifleri ‘beyaz, siyah, vizon, inci ve antrasit’ ile banyolarda fark yaratan Kale, içi parlak dışı mat klozetleri ile banyolarda fark yaratıyor. Özel kristalleştirilmiş yüzeyiyle her zaman ışıltılı bir görünüme sahip klozetler, banyoların havasını değiştiriyor. 

Bakımı kolay, elektronik: ‘SenseSmart Pisuvar’

Kale patentli özel montaj kiti ve gider sifonu ile kolay bakım imkanı sunan SenseSmart Pisuvar, Entegre Microwave sistemiyle sıvıyı fotoselsiz şekilde algılamasıyla dikkat çekiyor. Estetik görünüme sahip SenseSmart Pisuvar, standart pisuvarlara göre yüzde 30 su tasarrufu sağlıyor. Nozzle ile suyu eşit şekilde yayan sistem, sadece 1 litre su ile yıkamayı gerçekleştiriyor. Elektronik pisuvar, ayrıca 24 saatte bir kendini otomatik olarak temizliyor.

Hem temiz hem tasarruflu: ‘AquaSmart Pisuvar’ 

Kale’nin sadece 1 litre su ile hem etkili temizlik yapan hem de yüzde 30 su tasarrufu sağlayan ‘AquaSmart Pisuvar’ı, çevre dostu yapısıyla öne çıkıyor. Nozzle ile suyu eşit yayma sistemine sahip AquaSmart Pisuvar, compact yıkama sistemiyle tam uyum sağlıyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)