Kale Yangın Kapısı Güvenliği Üst Noktaya Taşıyor

Yangın kapıları gerek konutlarda gerekse iş yerlerinde olası bir yangın sırasında güvenli tahliye aşamasında önemli bir rol oynuyor.  Kale Çelik Kapı, bu noktada yangın kapılarıyla da yüksek güvenlik ve kaliteyi bir arada sunuyor. Kale yangın kapıları, yangın anında konut ve iş yerlerinin tahliyesini kolaylaştırarak can kaybı olasılığını en aza indirmeye destek oluyor.

Yangın ve deprem gibi afetlere karşı zamanında alınan önlemler hayati önem taşıyor. Doğru yangın kapısı seçimi de bu önlemlerin başında geliyor. Güvenli yaşam alanlarının vazgeçilmez mimarı Kale Çelik Kapı’nın tasarım ve üretimini yaptığı Kale Yangın Kapıları, olası bir felaket anında konut ve iş yerlerinin tahliyesini kolaylaştırarak can kaybı olasılığını en aza indirmeye destek oluyor. Yangın esnasında EN 1634-1 Avrupa Standartları’na göre minimum 90 dakika boyunca yapısal bütünlük ve EI 60 sınıf özelliğiyle dikkat çeken Kale Yangın Kapısı, güvenli tahliye aşamasında önemli bir rol oynuyor. Kale Yangın Kapısı, ayrıca Türk Standartları Enstitüsü’nden CE Belgesi alarak güvenilirliğini ispatladı.

'Alevlere karşı 90 dakika boyunca dayanıklılığını koruyor'

Kale Çelik Kapı’nın özel olarak geliştirdiği yangın kapıları ısıya dayanıklı yapısıyla yangının farklı noktalara yayılmasını engelleyerek binaların hızlı ve güvenle boşaltılmasına yardımcı oluyor. Yangın kapılarında çok etkili bir yangın yalıtımı malzemesi olan taş yünü kullanılıyor. Kale yangın kapılarında taş yünü ekstra 30+30 milimetre olarak iki katman şeklinde ve metreküp başına 15 kilogram olarak uygulandığı için yüksek koruma sağlıyor. Kale yangın kapıları, içerisinde bulunan ikili taş yünü katmanı ve özel kimyasalları ile alevlere karşı 90 dakika boyunca dayanıklılığını koruyor.

Kale Yangın Kapısı

'Yangın anında alevlerin başka noktalara sıçramasını engelliyor'

Kale yangın kapılarının menteşesinde bulunan kendinden kurmalı yay özelliği, kapının açıldıktan sonra otomatik olarak kapanmasını sağlıyor. Böylece yangın anında alevlerin başka noktalara sıçraması engelleniyor. Kapıda bulunan sıcak duman contası, 75 dereceden sonra genleşerek sızdırmazlık sağlıyor. Toz contası ise dışarıdan gelebilecek tozu, sıcak ve soğuk havayı engelleyerek normal şartlarda da konforlu bir kullanım imkânı yaratıyor. Kapıda bulunan Panik Bar seçeneği, kilitli olan kapıların içeriden butona basıldığı zaman açılmasını sağlayan özel bir kilit sistemi olarak ön plana çıkıyor. Panik Barlı ya da oynar kollu opsiyonları sunan bu kapılar ayarlanabilir kasası sayesinde farklı ölçülerde duvar kalınlığı olan alanlara montaj anında da kolaylık sunuyor.

'Akrediteli laboratuvarda test edildi ve belgelendi'

TSE Laboratuvarları’nda test edilmiş ve belgelenmiş olan Kale yangın kapılarının; E 120 sınıf yangın kapısı ve El 60 sınıf yangın kapısı seçenekleri bulunuyor. Tüm kapılar üç contalı olup dışta iki toz contası, içte bir ısı contasından oluşuyor. Isı contası 75 derecede genişleyerek duman ve sızdırmazlık sağlıyor. Yüksel kaliteli çelik sac levha kullanılan kapıların ısı genleşme boşlukları 5 mm ve ayarlanabilir kasa olması ile öne çıkıyor. Yüzeyleri elektrostatik toz boya ile boyanmış olan Kale yangın kapılarının panik barlı ya da oynar kollu opsiyonları da bulunuyor.

Kale Endüstri Holding Hakkında

Temelleri 1953 yılında atılan kuruluş, 1988 yılında tüm şirketlerini Kale Endüstri Holding çatısı altında topladı. 2016 yılında tüm üretimini Türkiye ve yakın coğrafyanın en büyük entegre kilit üretim tesisi olma özelliğine sahip Çerkezköy fabrikasına taşıyan Kale Endüstri Holding, 2018 yılında ise Vadistanbul’daki yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni genel müdürlük binasına taşındı. Dev yatırımlarıyla büyümeye devam ederek ülke ekonomisi ve istihdamına yüksek katma değer sunan Kale Endüstri Holding’in çatısı altında; Kale Kilit, Kale Sigorta Acenteliği, Kale Güvenlik Sistemleri, Kale Topkapı Bina İşletme ve Gayrimenkul Geliştirme, Kale Güzelce Gayrimenkul Geliştirme ve İşletme adı altında hizmet veren 5 ayrı firma bulunuyor. Holding’in lokomotif şirketi olan Türkiye'nin lider kilit üreticisi Kale Kilit, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından ihracatta başarılı faaliyetlerin ödüllendirildiği “İhracatın Yıldızları Ödülleri”nde metal eşya kategorisinde 14. kez birinci oldu. İleri teknolojiye sahip yeni nesil ürünleriyle dikkat çeken Kale Kilit, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da alanında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Kale Endüstri Holding Sosyal Medya Hesapları

linkedin.com/company/kaleendustriholding

linkedin.com/company/kalealarm

linkedin.com/company/kalekilit

instagram.com/kalealarm/

instagram.com/kalekilit/

instagram.com/kalecelikkasa/

instagram.com/kalecelikapi/

https://twitter.com/kalealarm

https://twitter.com/kale_kilit_


#KaleKilit #KaleÇelikKasa #KaleÇelikKapı #KaleAlarm #Güvendesiniz


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)