Kaleseramik 2023 İlk 9 Ayda Net Karını %60 Arttırdı: 809 Milyon TL

Türkiye'nin lider seramik sektörü şirketi Kaleseramik, 2023 yılının ilk üç çeyreğine ait mali sonuçlarını açıkladı. Şirketin net dönem karı, yılın ilk 9 ayında 809 milyon TL'ye ulaşarak geçen yılın aynı dönemine göre %60'lık bir artış kaydetti. Kaleseramik, bu başarıyı satışlarına da yansıtarak, 2022'nin aynı dönemine kıyasla net satışlarını 5,4 milyar TL'ye yükseltti.

Kaleseramik'in Cumhuriyet tarihinin ilk seramik fabrikası olmasıyla öne çıkan şirketin 2023 ilk 9 aydaki net dönem karı, 2022'nin aynı dönemine göre önemli bir artış gösterdi. 27 Ekim 2023'te Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre, net dönem karı 499 milyon TL'den 809 milyon TL'ye çıkarak dikkat çekti.

Kale Grubu Finans Başkan Yardımcısı – CFO’su Haluk Alperat, Kaleseramik'in güçlü performansını üçüncü çeyrekte de devam ettirdiğini belirterek, şirketin 2023 yılının ilk 9 ayındaki başarısını vurguladı. Alperat, net satışların 5,4 milyar TL'ye ulaştığını ve toplam varlıkların önemli bir sıçrama yaparak 10 milyar TL'nin üzerine çıktığını ifade etti.

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbağ

Kaleseramik Genel Müdürü Altuğ Akbaş, yıl sonu hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, 2023'ün ilk 9 ayındaki yatırımları ve üretim artışını açıkladı. Şirketin sürdürülebilirlik ve dijitalleşme alanındaki çalışmalara odaklandığını vurgulayan Akbaş, yeni yatırımların şirketin başarısını daha da güçlendireceğini söyledi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)