Kaleseramik Red Dot Design Award’dan Yine Ödülle Döndü

Kaleseramik, tasarım dünyasının en önemli yarışmalarından kabul edilen Red Dot Design Award’dan ikinci kez ödülle döndü. Kaleseramik’in ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımıyla tasarlanan 2022 Cersaie stant tasarımı ile “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2023” ödülüne layık görüldü. 

Kale Cersaie Fuarı standı

Yaşam alanlarına ilham veren bütünsel tasarımlarını, stant tasarımına da taşıyan Kaleseramik, sektörün dünyadaki en önemli buluşma noktası olarak kabul edilen Cersaie Fuarı’nda, Paola Cesaretti tarafından hazırlanan stant tasarımıyla, “Red Dot Award: Brands & Communication Design 2023” ödülünü aldı.

Fuara, güçlü markalarının sürdürülebilir ürün ve tasarımları ile yer alan Kaleseramik hem ürünleri hem verdiği “İyi Bak Dünyana” mesajı hem de ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti’nin mesajın ruhuna uygun yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerden tasarladığı standı ile ilgi odağı olmuştu.

Kaleseramik, 2019 yılındaki sonsuzluk sarmalı içinde mükemmelliğe ve dayanıklılığa çağrı yapan Cersaie stant tasarımı ile 2020 yılında da aynı ödülü kazanmıştı.

Paolo Cesaretti :“Kale geçmişten gelen ve geleceğe yönelen büyük bir enerjiye sahip”

“Gerek Cersaie 2020 ve 2023 de kazandığımız Red Dot Ödülü, müşteri ve tasarımcı birlikte omuz omuza çalıştığında sonucun her zaman başarılı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Ve elbette, ödülleri de işimizin kalitesinin bir şekilde takdir edilmesi olarak görüyoruz. Aldığımız ödüller doğru yolda olduğumuza ve bu yönde ilerlememiz gerektiğine dair de bize güven veriyor.

Amacım, sektörün ön saflarında yer alan uluslararası bir şirket olan Kale’nin kalitesini ve benzersizliğini tasarım yoluyla ortaya koymak. Kale'de güçlü bir miras algısı ve aynı zamanda gerçek bir kozmopolit tutum görüyorum. Geçmişten gelen ve geleceğe yönelen büyük bir enerjiye sahip. Ne zaman onlar için bir şeyler tasarlasam, aklımda bu his var. Ve bunu iletmek için doğru biçimsel ifadeyi arıyorum.

Tasarım ve iletişim açısından birçok farklı çözümü deneme fırsatı bulduk. Bu, bir tasarımcı için seramik imalatı gibi spesifik ve fakat sürekli de değişen bir sektördeki yeteneklerini ve uzmanlığını geliştirmek için harika bir fırsat oldu.”

Dünyaya iyi bakan ürün ve tasarımlar özel stantta katılımcılarla buluştu

Kaleseramik, ünlü İtalyan mimar Paolo Cesaretti tarafından yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzemelerin kullanımıyla tasarlanan 400 metrekarelik standında; Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kale Banyo, T-One ve Edilcuoghi Edilgres markalarının en yeni ürün ve koleksiyonlarını “İyi Bak Dünyana” konsepti ile tüketici ve profesyonellerin beğenisine sunmuştu. 

Dünyanın önde gelen seramik üreticilerinin, tüketici ve profesyonellerle bir araya geldiği Cersaie Fuarı’nda, Türkiye’nin lider seramik karo üreticisi Kaleseramik de sürdürülebilirlik temalı mesajı, ürünleri ve standı ile katılımcılara ilham verici bir deneyim sundu. Cersaie 2022 kapsamında, tüm dünyaya Kale Grubu’nun sürdürülebilir bir dünya temelinde başlattığı “İyi Bak Dünyana” mesajını veren Kaleseramik, aynı zamanda yaşam alanlarını yeniden şekillendiren ürünleri ve fark yaratan standı ile büyük ilgi görmüştü.

Ünlü İtalyan mimarın tasarladığı stantta, sürdürülebilirlik teması doğrultusunda Kalebodur’un sektöre kazandırdığı çevreye karşı duyarlı bir teknolojik ürün olan ve aynı zamanda Türkiye’de üretilen en büyük, en ince porselen seramik olan Kalesinterflex kullanıldı. 

Dünyanın farklı ülkelerinde birçok prestijli projenin tercihi olan Kalesinterflex, enerji tüketimi 3 kat, elektrik tüketimi ise 4 kat daha düşük olmasının yanında çevreye yaydığı karbon emisyonu, geleneksel seramik üretimine göre bin kat daha az olması ile öne çıkıyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)