Kilsan Yenilikçi ve Fonksiyonel Ürünlerle Sektöre Yön Veriyor

Kilsan sürdürülebilirlik kavramını üretimin her aşamasında benimseyerek çevreye ve doğal yaşama karşı sorumluluklarının bilinciyle hareket ediyor.

Kilsan pazara sunduğu yüksek kaliteli duvar ürünleriyle yapı sektörünün en güvenilir imalatçıları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Farklı özellik ve geometriye sahip 60’tan fazla ürün çeşidiyle sektörün ihtiyaçlarını karşılayan Kilsan yüksek üretim ve sevkiyat kapasitesiyle dikkat çekiyor. Kilsan sürdürülebilirlik kavramını üretimin her aşamasında benimseyerek çevreye ve doğal yaşama karşı sorumluluklarının bilinciyle hareket ediyor. İstanbul’da 1973 yılında kurulan Kilsan, kentteki tek tuğla üreticisi olmanın yanı sıra; tek fırınla dünyanın en büyük kapasitesine sahip tuğla üreticisi olarak öne çıkıyor. Yapılarda bulunan duvarların sadece mekanları birbirinden ayıran elemanlar olmadığı gerçeğinden yola çıkan Kilsan “duvar” yapısını değişen ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilen fonksiyonel sistemler olarak ele alıyor. Kilsan 8 farklı grupta topladığı 60’tan fazla ürünü sayesinde yapının imalatı ve kullanımı sırasında maliyet etkin çözümler sunuyor. “Doğru Tuğla Kazandırır” fikriyle ısı, ses, yangın ve rutubet yalıtımı için gereklilikleri en iyi şekilde karşılayabilen yüksek teknoloji ürünü yapı malzemeleri tasarlayan Kilsan konforlu ve sağlıklı yaşam alanları oluşturulması için çaba gösteriyor.

Yeni Nesil Karkas Tuğlalar 

Yeni Nesil Karkas Tuğlalar

Ebadının geleneksel tuğla ölçülerinden daha büyük olması özelliğiyle düşük işçilik maliyeti ve uygulama zamanından tasarruf sağlıyor. Bu sayede yapı işlerini hızlandırıyor. Birbirleri ile uyumlu ölçüleri ve kilitlenebilme kabiliyeti sayesinde iç, dış ve ara bölme duvarların oluşturulabilmesi için sistem çözümleri sunarak yapı işlerinde tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor. Boşluk geometrisi ve derz miktarının azalması sayesinde mükemmel ses yalıtımı sağlarken akustik konforu artırıyor. 10 – 12 – 13,5 – 15 – 18,5 – 20 ve 30 cm kalınlığında üretilerek müşterilere sunuluyor.

Daha Sıcak, Daha Sessiz... 

Türkiye’nin Isı Yalıtım Tuğlası Termokil Enerji tasarrufuna büyük katkı sağlayacak λ =0.12 W/mK* değerine sahip Türkiye’nin ilk ısı yalıtım tuğlası. Uygun projelendirilmiş, doğru kalınlıktaki duvar tasarımı ile uygulandığında, üzerine ilave ısı yalıtımı yapmadan dahi kullanılabilen, bu sayede hem zaman hem de maliyet avantajı sunan yeni nesil düşey delikli tuğlalar elmas şeklindeki özel dizaynı sayesinde ısı yalıtımı ile birlikte mükemmel ses yalıtımı ve akustik konfor sağlaması ile öne çıkıyor. 15 – 20 ve 25 cm kalınlığında üretilerek müşterilere sunuluyor. *250x250x235 mm boyutlu Termokil 25 tuğlasının ısı yalıtım değeridir.

W Sınıfı İzo Tuğlalar

Özel olarak tasarlanmış boşluk geometrisi, düşey delikli kullanım özelliği ve birbirleri ile geçmeli tasarımı sayesinde duvarda meydana gelecek ısı kaçaklarını en aza indiriyor. Yaşam alanının termal konforunu arttırırken, ısıtma ve soğutma masraflarını düşürmeye yardımcı oluyor. Yüksek su buharı geçirgenlik özelliği ile dış cepheye bakan duvarlarda rutubet birikimini engelliyor, küf ve mantar oluşumunun önüne geçiyor. Tüm bu avantajları ile beraber mükemmel ses yalıtımı sağlıyor ve akustik konforu artırıyor. Düşey delikli kullanımı sayesinde yüksek basınç dayanımı özelliğine sahip olması ile deprem sırasında yapıyı desteklemeye yardımcı oluyor. 14,5 – 19 – 24 – 25 ve 30 cm kalınlığında müşterinin kullanımına sunuluyor.

AB Sınıfı İzo Tuğlalar

AB Sınıfı İzo Tuğlalar

 W Sınıfı İzo tuğlalardan farklı olarak hem yatay hem de düşeyde derz uygulanarak kullanılıyor. Özel olarak tasarlanmış boşluk geometrisi sayesinde ısı yalıtımı ve akustik yalıtım sağlıyor. Düşey delikli kullanımı sayesinde yüksek basınç dayanımı özelliğine sahip olması ile deprem sırasında yapıyı desteklemeye yardımcı oluyor. Özel olarak belirlenmiş ebadı ile kombine kullanıma olanak sağlıyor. 19 cm kalınlık ve 19 cm – 23,5 cm olarak iki farklı yükseklikte kullanıcıya sunuluyor.

Özel Üretim Tuğlalar 

Betonarme karkas yapılarda iç ve dış duvarların oluşturulması için kullanılıyor. Özel olarak tasarlanmış boşluk yapıları sayesinde akustik yalıtım sağlıyor. Düşey delikli kullanımı ile yüksek basınç mukavemeti değerine sahipler. Deprem sırasında yapının desteklenmesine katkı sağlıyor. Özel olarak belirlenmiş ebadı ile kombine kullanıma olanak sağlıyor. 12 ve 25 cm kalınlığında üretilerek kullanıma sunuluyor.

Asmolen Tuğlalar 

Modern inşaat tekniklerinin en konforlu çözümü. Yoğun yapısı ve boşluk geometrisi sayesinde mükemmel ses yalıtımı sağşıyor. A1 sınıfı yanmaz malzeme özelliği ile alternatif çözümlere kıyasla en yüksek yangın güvenliğini sunuyor. 20 – 22,5 – 25 – 27,5 – 30 – 32,5 ve 35 cm döşeme yüksekliğinde üretilere müşteriye sunuluyor.

Baca Tuğlaları 

Yüksek sıcaklıkta pişirildiği için bünyesinde yanıcı ve zehirli gaz oluşturabilecek içeriklerden arınıyor. Sıkı ve boşluksuz yapısı ile gazların güvenle tahliye edilebilmesine olanak tanıyor. Yüksek sıcaklıktaki gazlardan etkilenmiyor.

Lentolar 

Lentolar

Kapı ve pencere açıklıklarının geçilmesinde kullanılıyor. Tuğla ile birlikte diğer yapı malzemeleri ile de uyumlu ve kullanıma hazır ürünler. Projede talep edilen boylarda, tuğla, demir donatı ve betondan imal edilen lento iç ve dış cephelerde kullanılabiliyor, ısı köprüsü oluşturmuyor. Projeye özel olarak istenen boylarda üretilerek müşteriye sunuluyor.

Örgü Harçları 

Gözenekli ve emici yüzeylere uygun oarak tasarlanmış, çimento esaslı, polimer katkılı, su itici özellik gösteren duvar örgü harçları. İki farklı tipte üretilerek müşteriye sunuluyor. Birinci tip ürün standart iç ve dış tuğla duvarların örülmesi için geliştirilmiş ve Kilsan Tuğla Örgü Harcı markası ile müşteriye sunuluyor. İkinci tip ürün ise duvarların ısı yalıtım kabiliyetini geliştirmek için özel olarak tasarlanmış, λ = 0,15 W/mK ısı iletim katsayısı değerine sahip ve Termokil İzo Tuğla Örgü Harcı markası ile piyasaya sunuluyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)