Koleksiyon, Ofis Mobilyalarına Yeni Yaklaşımları ile Orgatec Fuar’ında

Çalışma alanlarına estetik bakış açısı, ergonomi ve yenilikçi malzeme önerileri sunan Koleksiyon, ofis sektörünün en önemli fuarı olarak kabul gören Orgatec’in katılımcılarındandı. 23-27 Ekim 2018 tarihlerinde Köln'de düzenlenen fuarda ‘Refusal of Solid / Katının Reddi’ teması doğrultusunda tasarlanan yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu. 

Koleksiyon bu yıl, mobilya ve tasarım sektörleri için önem teşkil eden Uluslararası Orgatec Fuarı’nda farklı bakış açılarına sahip tasarımcıların ofis kavramını yeniden kurgulayarak ortaya çıkardığı tasarımları lanse ediyor.

Koleksiyon’un kurucusu Mimar Faruk Malhan, Marka ve Tasarım Direktörü Koray Malhan, ünlü Fransız tasarımcı ve şehir planlamacı Jean Michel Wilmotte, Almanya’nın örnek tasarım firmalarından WertelOberfell, Studio Karios, f/p design, Andreas Krob, Metrica, schneider & schumacher, Rainlight Studio gibi uluslararası tasarımcılar ve tasarım ofisleri Koleksiyon çatısı altında buluştu. “Katının Reddi/Refusal Of Solid” olarak kavramlaştırılan ofis tasarımları Orgatec’in ardından Türkiye’de tanıtılacak. 

Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörü Koray Malhan, “Koleksiyon olarak ürünlerimizi tasarlarken bir çağı anlama gayretiyle, alışılmışı sorgulayıp yeni iş araçlarının, ofislerinin ve kuşakların isteklerini göz önüne alıyoruz. Bu tasarımlarımız ile çalışma alanında insan zihni ve bedenine dair daha önce sorgulanmamış alanlara dair sorular soruyoruz. Orgatec 2018’de geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yeni ofis ürünlerimizin lansmanını gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla bizim için Orgatec, yeni ürünlerimizin lansmanını gerçekleştirdiğimiz ve bu doğrultuda çok önem verdiğimiz uluslararası etkinliklerin başında geliyor. Yine burada lansmanını yapacağımız ofis mobilyalarının önceki yıllarda olduğu gibi Koleksiyon’un ödüllü tasarımları arasına gireceğini düşünüyoruz” dedi. 

Şehir planlamadan mimariye, iç mimariye kadar çok farklı dallarda projeleri olan ve Fransa tarihinde sadece 3 mimara verilmiş olan Academician rütbesi ile ödüllendirilen Jean Michel Wilmotte Koleksiyon için Anatole ismini verdiği geleceğin ofislerini tasarladı. De Stijl sanat hareketi ve oluşumunun önemli destekçisi ressam Pietre Mondrian’dan ilham alarak tasarladığı Anatole serisi, 11 Ekim’de Paris’te düzenlenen özel davetle tanıtıldıktan sonra Orgatec’te lanse edildi. Esnek çalışma ve yerleşme imkanı sunan tasarımıyla Anatole Masa, yine aynı felsefeyle hayata geçirilen Anatole Koltuk, esnek duvarlarla istenildiğinde çalışma hücresi haline getirilebilen Anatole Esnek Duvarlar, Anatole taşınabilen seperatörler Orgatec’te yer aldı.

Almanya’nın en tanınan tasarım firmalarından biri olan WertelOberfell de yine Koleksiyon’un “Refusal Of Solid/Katının Reddi” temasına uygun olarak ofis tasarımlarını hayata geçirdi. WertelOberfell’in yeni nesil kendinden usb girişli Dilim Koltuk’u, ihtiyaca göre şekillenip masa, sehpa, saklama ünitesi olabilen Companions ürünleri de Orgatec’te tanıtılıyor. 

Koleksiyon’un kurucusu, Mimar Faruk Malhan’ın yine alanında ödüllü tasarımı Partita da değişen ihtiyaçlara yeni çözüm anlayışıyla, Orgatec’te uluslararası tasarım dünyasının beğenisine sunuldu.
Orgatec kapsamında Stylepark editörleri tarafından düzenlenen Stylepark Selected Awards'ta, Rainlight tasarımı The Relax oturma sistemi ve Jean-Michel Wilmotte tasarımı Anatole Esnek Duvarlar, yaşam ve çalışma alanı Orgatec'in en beğenilen ürünleri arasında gösterildi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)