​Kötü Kokuyu Yok Eden Ekolojik Sıva Oxicoat

Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen Oxicoat, dünyada ilk kez; içerdiği özel elementlerle mekanlardaki yemek, sigara, tuvalet, boya, rutubet ve ilaç kokusu gibi istenmeyen kokuları yok ediyor.

Ürünlerinizin çevreye duyarlılık noktasında öne çıkan özelliklerinden bahsedebilir misiniz? Ürününüz konvensiyonel benzerlerine göre ne gibi avantajlar sağlıyor?

Seranit Grup, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sabriye Pişkin öncülüğünde yürüttüğü Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla ‘Ekolojik Ürünler’ kategorisinde doğaya ve insan sağlığına dost ürünler geliştiriyor.


Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen Oxicoat, dünyada ilk kez; içerdiği özel elementlerle mekanlardaki yemek, sigara, tuvalet, boya, rutubet ve ilaç kokusu gibi istenmeyen kokuları yok ediyor. Ortamın nem seviyesini dengeleyerek hava kalitesini artıran sıva bu sayede vücuttaki kuruluk neticesinde oluşabilecek tahrişleri önlemeye yardımcı oluyor. Özellikle sıcak havalarda insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen rutubeti engelleyen yapısıyla, ortamdaki küfün meydana getirdiği alerji, virüs ve bakteri tarzı zararlıları yok eden ürün böylece romatizmal rahatsızlıklar ve solunum yolu hastalıklarına karşı koruma sağlıyor.

Oxicoat yanmaz özelliğiyle karbonmonoksit ve karbondioksit gibi çeşitli kimyasal gazların emilimini de sağlıyor. Sinir sistemine zarar vererek zaman zaman baş ağrısı, mide bulantısı, zihin bulanıklığı, halüsinasyon, adele seğirmeleri ve hatta koma gibi olumsuz durumlar yaratan zehirli gazları önlemeye yardımcı oluyor.

Günlük yaşamda sürekli karşılaştığımız kozmetik ürünler, ev mobilyalarında kullanılan malzemeler, dokuma ürünleri ve bazı inşaat malzemelerinden yayılan formaldehit ise insan sağlığını ciddi oranda tehdit ediyor. Solunum yoluyla alınmasına bağlı olarak lösemi ve beyin kanserinin yanı sıra ani ölümlere bile yol açabilen bu maddenin çok az miktarı bile gözlerin sulanmasına, öksürüğe, nefes darlığına, hırıltılı solunuma, deri döküntülerine, alerjik tepkilere, göz, burun ve boğazda yanmaya, kusma ve ishale yol açabiliyor. Ortamdaki miktarı arttıkça gözlerde tahriş, korneada kalıcı matlaşma ve öldürücü akciğer ödemi dahil çok şiddetli tepkilere yol açan formaldehiti emerek yok etme özelliğiyle Oxicoat insan sağlığına önemli katkılar sağlıyor.

Tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için sağlıklı ve çevreci olan sıva geleceğin ürünü olarak tanımlanıyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkardığımız Oxicoat’ın ardından 2014’ün ilk yarısında iç mekan boyası Oxipaint’i müşterilerimizin beğenisine sunduk. İçeriğindeki doğal bileşenler sayesinde ortamın nem dengesini düzenleyerek bakteri ve rutubet oluşumunu önleyen Oxipaint, ortamın nem dengesini insan sağlığına uygun olan yüzde 40 ile 70 arasında tutan boya bu özelliğiyle ortamın hava kalitesini artırıyor. Ayrıca iç mekanlarda oluşabilecek kötü kokuları yok eden Oxipaint, karbondioksit, karbonmonoksit ve formaldehit gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen gazların da emilimini sağlıyor.

Sizlerin de bildiği gibi, ürünlerin çevre performanslarını değerlendiren Dünya’da farklı isimler ile kullanılan bazı çevre etiketi sertifika sistemleri mevcut. Sahip olduğunuz herhangi bir çevre etiketi var mı? Yoksa, kurumsal olarak ürünlerinizi sertifikalandırmak konusunda girişimleriniz var mı? Varsa böyle bir sürece girmeye neden ihtiyaç duydunuz?

Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TS EN ISO 14001:2004 şartlarına uygun bir şirket olduğumuzu belirten Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahibiz. Ayrıca bağımsız bir denetim ve sertifika ağı olan IQNet’ten de aynı şekilde ‘Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ aldık.

Kurumunuzun çevre duyarlı yaklaşımları, sektörde ve yer aldığınız pazarda size ne gibi avantajlar sağlıyor? Bu yaklaşım pazar payınızda artışa neden oluyor mu?

Seranit Grup olarak Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarına büyük önem veriyor ve yatırım yapıyoruz. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya – Metalurji Fakültesi’nin yoğun çalışmaları sonucunda hayata geçirdiğimiz ürünler, sektöre ve müşterilerimize birçok alanda ilkleri sunuyor. Elbette bu durum şirketimize de yansıyor. Sektöre sağladığımız katma değer, yapı sektörü oyuncuları tarafından dikkat çekiyor. Hem kalite hem faydayı bir arada arayan profesyonellere sunduğumuz inovatif ürünlerimiz dolayısıyla sektörde öne çıkıyoruz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)