​Mekanlarında Farklılık Arayanlara Dinamik Ve Estetik Çözüm: ‘Betonart’

Türkiye’de ilk kez Kalekim tarafından geliştirilen brüt beton görünümlü ‘Betonart’ ile yapılar özüne dönüyor. İç ve dış cephelere estetik bir görüntü kazandıran dekoratif sıva ‘Betonart’, modern mekanların yeni gözdesi olarak, farklı ihtiyaçlara kapsamlı çözümler sunuyor. Bugüne kadar bir yapı malzemesi olarak kullanılan brüt beton, ‘Betonart’ ile, başta mimarlar olmak üzere profesyoneller için özel bir dekorasyon malzemesine dönüşüyor.

Türk yapı kimyasalları sektörünün öncüsü olarak, mimar, mühendis ve tüketicilere, yenilikçi çizgisiyle hizmet veren Kalekim; Türkiye’de ilk kez geliştirdiği brüt beton görünümlü, kullanıma hazır renkli sıva ‘Betonart’ ile modern mekanlar için vazgeçilmez bir seçenek sunuyor.

‘Betonart’, uygulandığı ortama kattığı dinamizm ile kurallara bağlı kalmadan mekanın özgün yapısını korurken, yakın dönemin moda trendine estetik bir katkı sağlıyor.

Nefes alan, suya dayanıklı, uzun ömürlü

Brüt beton görünümü ile malzemeyi kendi kimliğinin dışına çıkararak, dokunma ve ulaşma isteği yaratan ‘Betonart’, kullanıldrığı mekanları doğal ve estetik bir atmosfere büründürüyor. ‘Betonart’, dekoratif, hazır renkli bir sıva olarak; nefes alan, alkali ve suya dayanıklı yapısı ile uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlayan ‘Betonart’, çimento içermediği için uygulama sırasında ve sonrasında da tozuma gibi bir problem oluşturmuyor.

İç ve dış cepheler için estetik çözüm

İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan ‘Betonart’, kara sıva, beton, çimento levha gibi mineral yüzeylerin yanı sıra alçı sıva, alçıpan, sabitlenmiş kontrplak ve eski boyalı yüzeylere uygulanabiliyor. Kullanıma hazır olarak, kova ambalajlarda satışa sunulan ‘Betonart’, başka hiçbir katkı malzemesine ihtiyaç duyulmadan, mala ile kolayca uygulanabiliyor ve mekanları estetik bir brüt beton görünümüne kavuşturuyor.

Ahşap, cam ve metal yapılarda mükemmel uyum

Brüt betonun kattığı doğal görünüm sayesinde özellikle ahşap, cam ve metal gibi unsurlar ile mükemmel bir uyum sağlayan ‘Betonart’, çelik konstrüksiyonu çıplak bırakılmış yapılar için de vazgeçilmez bir dekoratif malzeme özelliğine sahip. ‘Betonart’, ekonomik ve kolay uygulanabilir olmasının yanı sıra, solvent içermediği için kokmadığı gibi, su bazlı yapısı ile insan ve çevre sağlığına dost bir ürün olarak öne çıkıyor.

Farklı mekan isteyenlere yeni bir soluk

‘Betonart’, mimarlar ve tasarımcılar için olduğu kadar, mekanlarında farklılık arayanlar için de dinamek, estetik ve yenilikçi bir çözüm sunuyor. Dekoratif kaplamanın en doğal duruşu ile öze dönüşü simgeleyen ‘Betonart’, sadece mağaza, restoran, sanat galerisi ve ofisler değil aynı zamanda stil sahibi lüks evlere kadar pek çok mekanda kullanılabiliyor. ‘Betonart’ ayrıca, isteğe bağlı olarak ‘Renk Ustası’ uygulaması ile renklendirilebiliyor. Brüt beton görünümünün aksine betondan çok daha hafif olan ‘Betonart’, UV ışınlarına dayanıklı farklı renk alternatifleri ile sektöre yepyeni bir soluk getiriyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)