MetaMundo'nun 3D NFT Villaları Metaverse'deki Mimarinin İşlevini Sorguluyor

Bir NFT galerisi olan MetaMundo, meditasyon pavyonu ve eğlence alanı olan okyanus kıyısındaki bir villa olan ikinci 3D NFT'yi piyasaya sürdü. Amerikalı mimar ve Luis Fernandez tarafından tasarlanan yapı; buluşmak, oynamak ve rahatlamak için sürükleyici bir yer. Bu projede mimar, Metaverse ile değişen bina paradigmasını keşfetmek istiyor. Fizik yasaları önemsizleştikçe ve malzemeler yüzey görüntülerine indirgendikçe, Metaverse için mimarinin ne anlama geldiğini, onu nasıl deneyimlediğimizi ve nasıl kullandığımızı sorguluyor.

3d-nft-villa

Metaverse için inşa edilen mimariler iki farklı yaklaşıma ayrılıyor. Keşfedilebilir heykelsi nesneler oluşturmak veya tanıdık şekil ve formların mimarisini tekrarlamak için fizik gibi kısıtlamaların eksikliğinden tam olarak yararlanmak. Mimar Luis Fernandez'e göre, yaklaşımı nihai nesnenin şekline değil, mimarinin Metaverse tabanında gerçekleştirebileceği işlevlere dayanıyor. Bu soru bir yana sanal olarak deneyimlenmesi amaçlanan mekanlar, nem kontrolü ve doğal elementlere maruz kalma gibi fiziksel dünyada bulunan bazı sınırlamalardan muaf. Ancak yine de insanların kendilerini kapsayıcı hissetmelerine izin veriyor. Luis Fernandez için meditasyon Metaverse'in ana kullanımlarından biri olacak.

3d-nft-villa

Mimarlar ayrıca mimarlık tarihi ve teorisine yapılan referansları tartışıyor. Villaya girdikten sonra kullanıcılar, antik Yunan tapınak sütunlarını anımsatan bir ön kapıya ışınlanıyor. Villa için diğer ilham kaynakları arasında mimari ve peyzaj arasındaki ilişki üzerine Frank Lloyd Wright ve iç sütunların şekli, mermer ve doğal taş gibi malzemelerin kullanımı üzerine Mies van der Rohe vardı.

3d-nft-villa

Mimarlar, Le Corbusier gibi ustaların çalışmalarını anlamak için yüzyıl ortası modern mimarisine döndü. Luis Fernandez sanal dünyaların evriminin geleneksel mimari formlara meydan okunduğu günümüzde, benzer bir noktada olduğumuz görüşünü dile getiriyor. "Günün sonunda, Metaverse'deki bu alanların bir tiyatro veya film seti gibi tasarımlara çok benzediğini düşünüyorum. Hepsi bir hikaye anlatıyor."

3d-nft-villa

3D NFT Villa, 100 adet olarak sınırlı sayıda satışa çıkarılıyor. Bu nesne, Spatial, Decentraland ve Cryptovoxels gibi platformlarda Metaverse'de kullanım için optimize edilmiş. MetaMundo, herkese metaverse boyunca kullanmak üzere 3D NFT'lere sahip olma fırsatı sunan, 3D sahneler ve varlıklar için seçilmiş bir pazar yeri. 3D sahneler için özel olarak tasarlanan NFT'ler, yüksek kaliteli oyun motorlarında ve ortamlarında kullanılabilen sürümler de dahil olmak üzere birden fazla platformda kullanım için optimize edilmiş. MetaMundo ayrıca sanatçılar, tasarımcılar ve mimarlarla birlikte çalışıyor ve içerik oluşturucular gelecekteki satışlardan telif ücreti alıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)