Metaverse'de Bir Kış Cenneti: Reisinger'ın Kış Evi

Dijital artist Andres Reisinger’ın metaversedeki Kış Evi, soğuk mevsimden ilham alarak tasarlanan konut projesidir. Dijital artist Andres Reisinger bu Kış Evi için Mimar Alba de la Fuente ile ortak bir çalışma yapıyor. Proje, soğuk bir mevsim olan kışta, kullanıcılara bir huzur hissi vermek amacıyla, net geometrik çizgiler ve sakinleştirici renkler ile karakterize olan, bağımsız bir sanal binadan oluşuyor. Bu şekilde metaversedeki Kış Evi, tam manası ile bir kış cennetine dönüşüyor.

Reisinger'ın Kış Evi

Reisinger'in karakteristik onirik estetiğini sergileyen Winter House, Reisinger'in diğer ortaklarla birlikte kurmakta olduğu bir metaverse mimarlık şirketinin ön projesi olan iç mekanların ve gayrimenkulün dijitalleşmesine yönelik başka bir somut adımı da temsil ediyor.

Metaverse Gayrimenkul

Metaversedeki Kış Evi’nin tasarımı, bir kış kaçamağı yaratmak için iç ve dış mekanları kusursuz bir şekilde kaynaştıran denge üzerine odaklanmıştır. Genel sakinleştirici atmosfer, farklı mimari hareketlerin dikkatli bir şekilde bir araya getirilmesiyle yaratılmıştır.

MEtaverse Ev Tasarımı

Dieter Rams'ın 1960'ların başındaki tasarımlarından ilham alan metaverse Kış Evi, topraktan fışkıran büyük bir beton yapı ile destekleniyor; heybetli yüzer zemin, alana nüfuz etmek için doğal ışığı davet eden cam duvarlarla yan yana konuluyor. Bu şekilde, metaverse Kış Evi, açık zemininden tavanına ve pencerelerine kadar, doğanın kendisini evin ayrılmaz bir parçası haline getiriyor. Kış Evi’nin zıtlıkları ve ikilikleri arasında, mahremiyet ve inziva etrafında dönen farklı bir yaşam alanı yaratmak için hayati unsurlar yer alıyor. Kış Evi’nin çeşitli alanları, açık ve kış manzarasının içine dalmış görünecek şekilde tasarlanırken, aynı zamanda bir yakınlık ve sıcaklık hissi de aktarıyor.

Sanal Ev Tasarımı

Metaverse Kış Evi’nin iç mekanlarında, genel olarak sakinleştirici özelliğe sahip yumuşak pembe tonlar seçilmiştir. Kış Evi’ndeki bazı ögeler Reisinger tarafından özel tasarlanırken, bazıları ise beton, cam, çelik ve hafif bej tonlara sahip doğal malzemelerden oluşuyor. Malzemeler, her odaya değişen derecelerde sıcaklık sunan bir doku ve renk kombinasyonu sağlayacak şekilde tanımlanıyor. Özenle seçilmiş malzemeler, metaversedeki Kış Evi’nin karakteristik ikiliğini temsil ediyor ve tüm mekanlarda dinginlik hissini taşıyorlar.

Pembe Kış Evi Metaverse

Metaverse Kış Evi, Reisinger ve de la Fuente'nin birlikte çalıştığı ikinci sanal evdir. Tasarımcıların yaratıcı ve mimari vizyonları bir uyum buluyor. Bu şekilde tasarımcılar, mekanları anlamanın ve kabul etmenin yeni yollarında çarpışarak, gayrimenkulün dijital göçüne doğru yeni adımlar atıyorlar.

Metaverse Kış Evi

Reisinger, metaverse Kış Evi için, “Metaversede soğuk mevsimin nasıl görünebileceğini düşündük, kışla ilişkilendirdiğimiz tüm sessizlik, dinginlik ve rahatlık duygularını bir araya getirdik ve bunları bir yerleşim biçimine dönüştürdük” diyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)