Metex Studio Erk’ten Moskova’da Konut Kompleksi: SOHO + NOHO

Moskova'nın gelişen rezidans alanı Bumazhny'de, iş ve sosyal hayatın merkezinde, şehrin önemli simgelerinden Beyaz Meydan'ın yanında yer alan Soho+Noho Residence'ın mimari projesini MSE Architecture üstlendi.

20 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’de ve yurtdışında pek çok farklı ölçek ve fonksiyonda mimari ve iç mimari projelere imza atan Kağan Erk ve Hüray Erk liderliğindeki MSE Architecture (Metex Studio Erk) Bumazhny, Moskava’da yer alan Soho + Noho Residence’ı tasarladı.

MSE Architecture (Metex Studio Erk)

Büyüklükleri 25 m²’den 244 m²’ye uzanan, toplam 338 dairenin yer aldığı ikili konut kompleksi, barındırdığı spor salonu, yüzme havuzu, oyun odası, sinema salonu gibi eklentileriyle ayrıcalıklı bir yaşam stili sunuyor. Eski fabrika binalarının yer aldığı bir arsa üzerine inşa edilen konut kuleleri ön cephesinde cadde ve yaya yolu, arka cephesinde ise tren yoluyla sınırlandırılmış.

Bulunduğu arsanın dar ve uzun yapısını en verimli şekilde değerlendirmeyi amaçlayan MSE Architecture (Metex Studio Erk), manzara yönüne doğru konumlandırılan uzun bir podyum tasarlayarak iki konut kulesini bu hat üzerine, kulelerin arasından araç giriş-çıkışının sağlanabileceği ve sosyal alan olarak ayrılabilecek mekanları en uygun şekilde planlayarak fonksiyonlaştırmıştır.

Soho + Noho Residence’ın dış cephesinde dinamik bir görünüm sağlayan, farklı yüksekliklerdeki ileri-geri yönlü parçalamalar ise estetik katkısının yanı sıra teras ve balkonlardan kesintisiz manzara hakimiyeti sağlıyor.

Künye:

Mimari Proje: MSE Architecture (Metex Studio Erk)

Proje Yeri: Moskova, Rusya

İşveren: Antyapı ve Wainbridge

Toplam Proje Alanı: 40.000 m²

Proje Tipi: Konut

Soho+Noho Residence
Soho+Noho Residence
Soho+Noho Residence
Konut Kompleksi
Konut Kompleksi Tasarımı
Konut Kompleksi Projeleri
Konut Kompleksi Örnekleri
Yatak Odası Tasarımı
Banyo Örnekleri
MSE Architecture (Metex Studio Erk)

MSE Architecture (Metex Studio Erk) Hakkında:

2016 yılında Kağan Erk, Hüray Erk ve Sinan Kafadar ortaklığıyla kurulan Metex Studio Erk, mimari ve iç mimari alandaki bütüncül ve paylaşıma açık tutumu, danışanlarının gereksinimlerine olan duyarlılığı, fayda odaklı süreç yönetimi ve ölçek gözetmeksizin sunduğu özverili yaklaşımıyla öne çıkar. Bilgi birikimi ve deneyiminin ışığında, mimari ve iç mimari projelerinin her evresinde kapsamlı değerlendirmeler ve eşsiz çözümler geliştiren Metex Studio Erk, yaratılan proje kimliğinin, projenin her aşamasına işlenmesini sağlarken kıdemli mimar ve iç mimarlardan oluşan ekibiyle, projenin konumundan yer alacak sanat eserinin belirlenmesine uzanan süreçte tasarım dilinin bütünlüğünü korumayı hedefler. Danışanlarına 20 yılı aşkın tecrübesiyle mimari ve iç mimari hizmetleri bir arada, güvenebilecekleri tek bir adresten alma avantajını sağlar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)