Murat Kader Avrupa Mimarlık Ödüllerinde Dokuz Ödül Alarak Rekor Kırdı!

Şimdiye kadar aldığı ödüllerle gerek Türkiye, gerek Avrupa’da tanınmış mimarlık şirketleri arasına giren iki design group, European Property Awards’tan yine ödülle döndü. Murat Kader ve ekibi aldıkları dokuz ödülle geceye damgasını vurdu.

Saygın mimarlık ödüllerinden International Property Awards (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) 2015-2016 Avrupa ayağının sonuçları belli oldu. iki design group yönetici ortağı Y.Mim. Murat Kader 22 Eylül’de resmi açıklamaların yapıldığı Londra Grosvenor House Hotel’de başarı getiren 6 projeye ait 7 ödülü ulusal, 2 ödülü de uluslararası kategoride alarak ödül sayısını 41’e çıkardı.


Toplamda dokuz ödül alan projeler ise Bursa Kültür Park Tiyatrosu, Vadistanbul Bulvar, Borsa İstanbul, Kıbrıs Hotel, Piyalepaşa İstanbul, Maslak Rezidans Kuleleri olarak sıralandı. Ödül kategorileri ise aşağıdaki gibi sıralandı.

Bursa Kültür Park Tiyatrosu: En İyi Aktivite/Eğlence Alanı Mimarisi Kategorisinde, Vadistanbul Bulvar: En İyi Ofis Mimarisi Kategorisinde, Borsa İstanbul: En iyi Ofis Mimarisi Kategorisinde Ödülüne,Kıbrıs Hotel: En İyi Hotel Mimarisi Kategorisinde Ödülüne ve Piyalepaşa İstanbul: En İyi Karma Kullanım Mimarisi Kategorisinde Highly Commended ödüllerine;

Vadistanbul Bulvar En İyi Perakende Mimarisi Kategorisinde ve Maslak Rezidans Kuleleri: En İyi Çok Katlı Konut Mimarisi Kategorisinde Five Star ödülüne layık görüldü.

Bunun yanısıra Vadistanbul Bulvar En İyi Perakende Mimarisi Kategorisinde ve Maslak Rezidans Kuleleri: En İyi Çok Katlı Konut Mimarisi Kategorisinde Avrupa’nın en iyisi olarak tanımlanırken gala yemeğine renk katan bir sürprizle 2 ödül daha getirdi. Böylece Vadistanbul Bulvar ve Maslak Rezidans Kuleleri projeleri ile iki design group Aralık ayında Londra’da gerçekleşecek olan International Property Awards’ta dünyanın en iyileri ile yarışmak üzere aday gösterildi.

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ve mimarlık ödüllerinden biri olarak kabul edilen International Property Awards’ın 70 uzmandan oluşan uluslararası jürisi, projeleri titiz ve keskin kriterlere dayanarak inceliyor. Yapılan değerlendirmeler sonucu seçilen projelerin mimarları; yatırımcılar, mimarlar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla düzenlenen törende ödüllerini alıyor. Diğer başarılı projelerin içerisinden sıyrılarak 7 kategoride ödüllendirilen iki design group mimari tasarımları uluslararası arenada büyük ilgi çekti, Avrupa’nın en iyisi ilan edilen Vadistanbul Bulvar ve Maslak Rezidans Kuleleri ile Aralık ayında dünyanın en iyilerinin açıklanacağı International Property Awards’ta da boy gösterecek.

International Property Awards Başkanı Stuart Shiled, Ödül sahiplerini tebrik ederken “Avrupa’daki mimarlar bir kez daha muhteşem tasarımlar ortaya koydular. Özenle planlanmış ve tasarlanmış bu projeler fonksiyonel, sürdürülebilir, mükemmel yaşam çalışma ve eğlence alanları yaratacak” dedi.

Y. Mim. Murat Kader ise kazanılan bu başarı ile ilgili “Büyük ödül için Londra’ya gidiyoruz, bu başarı bir mimar için elbette mutluluk verici; fakat beni asıl gururlandıran iki design group olarak genç mimarlarımıza örnek olacak başarılar yakalayarak, mimari platforma adımızı yazdırmış olmamız” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)