Nanapor Photokat ile Uzun Süre Temiz Cepheler

BAUMİT NANOPOR, ORGANİK YAPIDAKI KİR PARÇACIKLARINI BUHARLAŞAN HAVA NEMİ VE YAĞMUR YARDIMIYLA ÇÖZEN YENİ FOTOKATALIZ ÖZELLİĞİNİN SUNDUĞU KENDİ KENDİNİ TEMİZLEME ETKİSİ SAYESİNDE, ORGANİK KİRLENMEYE KARŞI DA ETKİN BİR KORUMA SAĞLIYOR.

Binalara hem güzel bir dış görünüm hem de koruma sağlayan dış cephelerde artık yaratıcılık sınır tanımıyor. Modern cephe kaplamalarının sunduğu çok yönlü tasarım olanakları, büyük oranda boya ve kaplama malzemeleri alanındaki yeniliklere dayanıyor. Yapı malzemeleri markası Baumit, dış cepheler için hazır dekoratif kaplama seçenekleri sunuyor.


Baumit, geliştirdiği hazır dekoratif kaplama ürünleri ile konutların dış cephe tasarımları için yeni fikirler yaratılmasını sağlarken bir yandan da binaların korunmasına yardımcı oluyor. Hem kolay hem de pratik bir şekilde uygulanabildiği için uygulama esnasında zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan kaplamaların ısı yalıtım sistemleri için daha uzun garanti süreleri ise Baumit ürünlerinin teknoloji, kalite ve güvenilirliğini yansıtıyor.

Baumit’in ürün grubuna yeni eklediği fotokatalizli Nanapor Photokat, ışığın etkisini kullanılarak ve fotokataliz özelliğinin kazandırdığı etkin kendi kendini temizleme işlevi ile uzun süre temiz kalan dış cepheler yaratıyor. Baumit NanoporTop ile elde edilen mikroskopik düzeyde pürüzsüz yüzeyler sayesinde dış cepheler daha zor kirleniyor. Çünkü bu yolla hem kir parçacıklarının yüzeyde tutunması zorlaşıyor hem de yüzeydeki nemin buharlaşması sonucunda gevşemiş olan kir parçacıkları kolayca yüzeyden çözünebiliyor.

Baumit Nanopor, organik yapıdaki kir parçacıklarını buharlaşan hava nemi ve yağmur yardımıyla çözen yeni fotokataliz özelliğinin sunduğu kendi kendini temizleme etkisi sayesinde, organik kirlenmeye karşı da etkin bir koruma sağlıyor. Bu, daima temiz pırıl pırıl; uzun süre değerini yitirmeyen ve bakım gerektirmeyen cepheler anlamına geliyor.

Baumit’in ürünlerinden bir diğeri olan Baumit CreativTop, cephelerin özgürce şekillendirilmesine olanak sağlıyor. CreativTop ile çizgi dokulu, düz yüzeyli veya kaba dokulu ve benzeri sayısız dış cephe dokusu uygulanabiliyor. Dış cephelere sadece doğru renk tonu seçimi ile farklı bir görünüm kazandırmanın ötesinde CreativTop’ın sunduğu yeni doku alternatifleri ile duygu da katılabiliyor.

Baumit dış cephe yalıtım sistemleri ile mükemmel şekilde uyumlu olan hazır dekoratif kaplama ürünlerinin yüksek kaliteli pigmentler ile yaratılan canlı renkleri, ilk günkü parlaklığını uzun yıllar muhafaza edebiliyor. Avrupa’nın dış cepheler için en zengin renk sistemi olan Baumit Life®’ın sunduğu 888 renk alternatifi ile çok çeşitli ve kişisel renk kullanımına imkan veriyor. Baumit Hazır Dekoratif Kaplamalar ile aynı yüzey renginde değişik dokuların kullanılması ile farklı efektlere ulaşılabiliyor. Life® serisinin açık ve koyu renk tonları ile gölge ve ışık oyunları yaratılabiliyor. Yüksek su buharı geçirgenliği ve su iticiliğe sahip ürünler, duvarlarda nem ve küf oluşumunu engelliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)