Nippon Paint'ten VOC İçermeyen, Sağlığa Duyarlı Boya Minoa

Sağlıklı boya kategorisinde çevre ve toplum sağlığını korumaya odaklı ürünler geliştiren Nippon Paint, Yeşil Binalar için Türkiye’deki tek onaylı çözüm ortağı Minoa Premium ürün grubunu sunuyor.

Nippon Paint'ten VOC İçermeyen, Sağlığa Duyarlı Boya Minoa

Emisyon salımı yapmayan, nefes alan duvarlar yaratan Nippon Paint Minoa Premium, dünyadaki en saygın standartlardan biri olan Green Guard Gold sertifikasına sahip Türkiye’deki ilk ve tek boya ürünü olarak hem bireysel sağlığınızı hem de sürdürülebilirliği destekliyor. İç ortamda hava kalitesini korumada, havayı kirletmeyen teknolojilerin ve bu teknolojiyle üretilmiş ürünlerin kullanılması önemli. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) verileri iç ortam hava kalitesinin sağlığımız üzerindeki etkisini çarpıcı biçimde ortaya koyuyor. Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz ev, ofis, okul gibi kapalı ortamlarda soluduğumuz hava kalitesi kötü ise başta çocuklar ve alerjik hassasiyetleri olanlar üzerinde yıkıcı etkilere sahip olabilir. Dünya Sağlık Örgütü hava kalitesini, küresel olarak dünyanın iklimi ve ekosistemleriyle yakından bağlantılı olarak ele alıyor ve evsel hava kirliliğinin, dış ortam hava kirliliğini önemli ölçüde etkilediğini raporlarında ifade ediyor. Hava kirliliği sağlık ve iklim için büyük bir tehdit oluşturuyor. Hava kirliliğini azaltmaya yönelik politikaların hem iklim hem de sağlık için kazanımları olduğunu ifade eden DSÖ, temiz ev enerjisini küresel sağlık ve iklim değişikliği girişimlerine entegre etmek için rehberlik ve kaynakların yanı sıra karar destek araçları geliştiriyor. Avrupa Çevre Ajansı tarafından yayınlanan 14 Mart 2023 tarihli analizde de hava kirliliği Avrupa’daki en büyük çevresel sağlık riski olarak tanımlanıyor ve DSÖ’nün sağlık temelli yönergelerini karşılamak için daha iddialı önlemlere ihtiyaç olduğu ifade ediliyor. İçeriğinde zararlı uçucu bileşenleri ve ağır metalleri barındırmayan Minoa Premium serisinin emisyon salımı kaynaklı alerjilere de neden olmayan yapısı sayesinde daha sağlıklı ortamlar oluşturuyor.

Hastane, okul, kreş gibi kamusal yapılarda, sağlık sorunları yaşayan ve sağlığını önemseyen herkesin vakit geçirdiği tüm iç mekânlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Yeşil Binalar için Tek Boya Çözüm Ortağı Minoa Premium 

Nippon Paint Minoa Premium Ürün Grubu Yeşil Binalar için Türkiye’deki tek onaylı çözüm ortağı. Amerika merkezli bağımsız kuruluş UL Solutions tarafından 10 bin farklı kimyasal test edilerek verilen Green Guard Gold sertifikası dünyadaki en saygın standartlar arasında yer alıyor ve Yeşil Bina belgelerinde önemli bir kriter oluşturuyor. Türkiye’de Green Guard Gold sertifikası alan ilk ve tek boya ürünü olarak Minoa Premium serisi, LEED ve BREAM sertifikasyon sürecinde iç mekân hava kalitesi bölümünde +3 puan kazandıran tek boya olarak da önemli bir çözüm ortağı konumunda bulunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)