Planlama ve İşleyişte Mimari Özgürlük Schüco Alüminyum Cephe Sistemleri

Projeye uygun sistem belirlenirken hem mimarın talepleri hem de işverenin beklentileri önem arz ediyor. Bu talepler standart Schüco sistemleri ile ya da projeye özel sistem çözümleri ile karşılanıyor.

Schüco; alüminyum cephe sistemleri için yüksek gereksinimleri Schüco Cephe Sistemleri FWS (Facade Wall System) ile karşılıyor. En iyi performans özellikleri, inovatif üretim ve montaj çözümleri, uygulamacıların çalışmalarının zaman ve maliyet açısından verimli olmasını ve yıllar içinde kendini kanıtlamış sistem güvenilirliğini sunmasını sağlıyor.

Cephe Mühendisliği

Proje çalışmaları yapılıp, cephe sistemi belirlenirken birçok kriter birlikte düşünülüyor. Schüco Türkiye cephe sistem tasarım ekibi tarafından projeye uygun sistem belirlenirken hem mimarın talepleri hem de işverenin beklentileri önem arz ediyor. Mimari talepler, hangi sistem çözümü üzerinden, standart ya da özel, yürüneceği kararında ana kriter oluyor. Sistem seçimi ve dizaynı aslında algoritmik bir süreci kapsar. Kendi içinde dinamikleri vardır. Dışarıdan baktığınızda aslında sadece bir kapak ya da cam cama bir yüzey görseniz de doğru sistemi, profil kesitini belirlemek için arka sahnede önemli mühendislik girdileri yer alır. Bunların başında öncelikle statik gereksinimlerden bahsedebiliriz. Cephenin rüzgâr yüklerine, cam yüklerine karşı ayakta durabilmesi için uygun boyutlandırılması gerekir. Camı taşıyan parçadan, profiller arasındaki tüm bağlantılara kadar tüm bileşenler statik hesaplar akabinde belirlenebilmektedir. Referans bir ürün ile yola çıkılan bu algoritmik süreç, tüm bu bileşenler ile şekillenen son ürüne ulaşmak tadır. Bu son ürün aslında geçmişten gelen deneyimlerin bir sonraki nesle aktarıldığı bir sonuçtur.

Schüco Alüminyum Cephe Sistemleri

Isıl performans, iklim dengeli tasarım için önemli bir başka kriterdir. Bakü’nün gerektireceği yalıtım seviyesi ile İzmir’in gerektirdiği seviye birbirinden farklı olmaktadır. O neden ile iklim gereksinimlerine göre optimum sistem bileşenlerini kullanmak önemli bir tasarım girdisidir. Bina yapım teknolojisine bağlı olarak yapı toleransları, talep edilen cephe performans kriterleri, cephe sistem bileşenlerini etkileyen önemli diğer faktörlerdir. Bina, günlük kullanımında içerideki konfor koşullarını sağlamalı ayrıca alüminyum sistemin havalandırma ve drenaj prensiplerinin çalışması ile gerekli hava-su sızdırmazlık kriterlerini karşılamalıdır. Tüm talepler sistem firmalarının kataloglarında yer alan ürünler ile karşılanamamaktadır. Sistem gereksinimi olan yeni ürünler üretilmesi gerekebilmektedir. İşte Schüco bu nedenle özel sistem çözümlerinde de Türkiye ekibinin 25 yıla yaklaşan, dünyada ise 70 yılı aşan tecrübesi, sektördeki teknoloji liderliği, deneyimli ekibi ve referans projelerinde kullanılmış sistemlerinin kanıtlanmış başarısı ile tercih edilmektedir.

SCHÜCO FWS 50 / FWS 60 CEPHE

FWS 50/FWS 60, cepheler ve ışıklık alanları için optimize edilmiş imalat ve kurulum süreçleri dahil olmak üzere yüksek derecede esneklik ve çekici tasarım seçenekleri sunar. Diğer bir avantajsa cephe sisteminin pasif ev sertifikalı bir SI sistemi olarak en iyi ısı yalıtım değerlerini garanti etmesidir.

İşlevlerin entegrasyonu

Schüco’nun cephe sistemi yalnızca bir bina kabuğu değildir, aynı zamanda mekatronik sistemlere yönelik de platformdur. Kablolar yeni kablo kılavuz sistemiyle cephe içine güvenilir ve verimli şekilde monte edilebilir. Bu, Schüco TipTronic bağlantı parçaları, Schüco LightSkin ile LED aydınlatma veya geleneksel dış reklamlarla ön cephenin vurgulanması ile pencerelerin otomatik olarak açılmasını kolaylaştırır.


FWS 50/FWS 60, CEPHELER VE IŞIKLIK ALANLARI İÇİN OPTİMİZE EDİLMİŞ İMALAT VE KURULUM SÜREÇLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE YÜKSEK DERECEDE ESNEKLİK VE ÇEKİCİ TASARIM SEÇENEKLERİ SUNAR.


Isı yalıtım sistemi

Darmstadt’taki Pasif Ev Enstitüsü tarafından onaylanan SI (Süper Yalıtım) sistemi ile yüksek düzeyde enerji verimliliği elde edilmektedir. Yeni nesil SI izolatörlerinde, etkileyici lambda değeri ve mükemmel imalat özellikleri bulunur. HI (Yüksek Yalıtım) versiyonu, malzemelerin optimum kullanımı sayesinde pasif ev seviyesinde ısı yalıtımı sunar. Standart ısı yalıtımına sahip bir sistem, tüm iklim bölgeleri için uygun bir çözüm sunarak ürün yelpazesini tamamlar.

Schüco Alüminyum Cephe Sistemleri

FWS 35 PD Panoramik Tasarımlı Cephe

Işıkla dolu ve ödün vermeden maksimum şeffaflığa sahip mimari: Schüco FWS 35 PD (Panorama Tasarımı) cephe sistemi, düşey profiller olmadan tamamen cam köşelere izin veren sistemle entegre bir çözüm sunar. Sonuç, üst düzey konut ve ticari inşaatlarda en yüksek gereksinimleri karşılayan, birinci sınıf görsel görünüme ve ideal manzaraya sahip panoramik cepheleridir. Sistem platformu, yüksek derecede imalat güvenilirliğine sahip gelişmiş bir aksesuar yelpazesi sunar; Schüco güneş kırıcı sistemlerle göze çarpmayan bağlantı bileşenleri ve test edilmiş hırsızlığa karşı dayanım çözümleri. Farklı Schüco Panorama Tasarım sistemlerini birleştirmek, tüm bina kabuğu için kesintisiz entegrasyonu mümkün kılar. Schüco ASS 77 PD sürme sistemi, Schüco FWS 35 PD mulyon/transom cephe sistemine entegre edilebilir. Her iki sistem de son derece dar profil ön görünüm genişliklerine sahiptir ancak aynı zamanda pasif ev seviyesine kadar yüksek düzeyde ısı yalıtımı sağlar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)