Poetizer'in Doğayla Bağlantılı Ofisi

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Bir grup şiir seven sosyal medya tutkununun çalışabileceği bir alan hayal ederseniz, muhtemelen tam olarak Poetizer ofisleri gibi bir şey hayal edersiniz. Burada çalışanlar şiir hayranları için en büyük sosyal ağı yönetiyor. Şirket bir çevre koruma platformu etrafında inşa edilmiş ve bu ofis alanı kesinlikle bunu yansıtır.

Poetizer aracılığıyla herkes şiirlerini yayınlayıp satabilir ve sözlerini dünyayla paylaşabilir. Prag'da First Republic''in birinci katında yer alan bu ofis alanı Johana Sedláčková Vamberská ve mimar Tomáš Císař tarafından tasarlanmış.

Sürdürülebilir mimari alan sakin ve modern bir seraya benzer. Muhteşem yeşillik ve yeşilliklere sahip bitkiler, alanı kaplayarak genel tasarıma katkıda bulunur. Aslında bu ofis alanının çevresinde 171 bitki ve 100'den fazla farklı tür yetişiyor.

Poetizer'in Doğayla Bağlantılı Ofisi

Bu arada içinde iki ada halinde düzenlenmiş bireysel iş alanları var. Sürdürülebilir mimari örneklerden alanlar daha sonra bir mutfağa ve dışarıdaki sokağa bakan bir balkona bağlanır. Her şeyin kolayca birlikte aktığı birbirine bağlı bir çalışma alanıdır.

Poetizer'in Doğayla Bağlantılı Ofisi

Sürdürülebilir mimari tasarım ayrıca verimlilik için dikkatlice planlandı. Tasarımın her detayı çalışmayı kolaylaştırmak için… Tasarımın renkleri bile özenle seçilmiş.

Poetizer'in Doğayla Bağlantılı Ofisi

Ayrıca renk belirli ruh hallerini yaratmak için kasıtlı olarak kullanılır. Beyaz odaklanmanın gerekli olduğu çalışma alanlarında kullanılır. Bu arada koyu yeşil, ekip topluluğunda kullanılan alanı doldurarak yaratıcılığı ve iletişimi geliştirmek için daha rahat bir ortam yaratır. Turuncu vurgular şirketin markasının bir hatırlatıcısı olarak da karşımıza çıkar.

Poetizer'in Doğayla Bağlantılı Ofisi

Ardından burası doğal güzelliklerle dolu yaşayan, gelişen bir çalışma alanı… Bitkiler havayı arındırarak atmosfere sürekli sağlıklı ve taze oksijen sağlar. Sonuç olarak insanlar için mükemmel bir çalışma alanı ve doğal dünyayı onurlandırmanın mükemmel bir yolu… Bu tasarım, doğanın ve insanların aynı alanlarda nasıl gelişebileceğinin güzel bir vitrini….


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)