​Romanyalı Yıldızlar Mercan Dikti, Japonları Şaşırttı

ROMANYA’nın dünyaca ünlü yıldızları Brianna, Kate Linn ve Chris Thrace, Türkiye’nin ilk EXPO’sunun yapılacağı EXPO 2016 Antalya sergi alanına ‘Mercan’ ağacı dikti. Hause müziğin genç yıldızları, toplantı sonrası salondan çıkmaya hazırlanan Japonya heyetini de şoke etti. Barkovizyonda Brianna’nın ‘All I Need” şarkısını görünce Romanyalı yıldızları tanıyan Japonya heyeti önce selam verdiler sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla gelecek yıl kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’ya dünya yıldızları, ünlüler ormanına ağaç dikmek için gelmeye devam ediyor. ‘Hause Müzik’ kategorisinde Romanya’nın dünyaca ünlü genç yıldızları, Brianna, “All I Need’, Kate Linn ve Chris Thrace, “Zaynah” şarkısındaki düetiyle dünya listelerini üst sıralara çıktı.

EXPO 2016 Antalya’nın davetini kabul edip Aksu İlçesi’ndeki bin 121 dönümlük sergi alanına gelen Romanyalı yıldızlar, projenin tanıtımı için toplantı salonuna alındıkları sırada ilginç de bir olay yaşandı.

JAPONYA HEYETİNİN ŞAŞKINLIĞI, TEBESSÜME DÖNÜŞTÜ

EXPO 2016 Antalya’ya katılacak olan Japonya heyetinin toplantısı bitip salonda çıkmaya hazırlandıkları sırada Romanyalı yıldızlar salona alındı. Brianna, Kate Linn ve Chris Thrace’yi tanıyamayan Japonya heyeti tebessüm ederek salondan çıkacakları sırada, barkovizyonda Brianna’nın ‘All I Need’ klibi açıldı. Şarkıyı hemen tanıyan Japonya heyeti genç yıldızları ülkelerine has vücut dilleriyle selamlarken cep telefonları ile de fotoğraf çekti. Genç yıldızlar da Japonya heyeti ile hatıra fotoğrafı çektirip kendilerine teşekkür etti.

SANAL GERÇEK GÖZLÜĞÜNÜ DENEDİLER

Romanyalı yıldızlara EXPO projesini Genel Sekreter Yardımcısı Şengül anlattı. Projenin aşamalarını, sergi alanındaki son durumu dinleyen genç yıldızlar, ‘Sanal gerçek’ adı verilen gözlüğü de denedi. EXPO Kulesi’nden 360 derece hareketli alanı gösteren gözlükle şaşkınlık yaşayan Romanyalı genç yıldızlar, “Bu inanılmaz kendinizi EXPO Kulesi tepesinde gibi hissediyorsunuz” dedi. Ünlüler ormanına bugüne kadar ağaç diken ünlüler için hazırlanan, aralarında Yüzüklerin Efendisi’nin Frodosu Elijah Wood, İnna, Alexandra Stan gibi şarkıcıların klibini izleyen yıldızlar, davet edildikleri için teşekkür etti. Genel Sekreter Yardımcısı Mücahit Şengül, Romanyalı yıldızlara EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği şakayık takdim etti ve 23 Nisan tarihindeki açılışa katılmalarını diledi.

EXPO KULESİ’Nİ BEĞENDİM

Daha sonra araçlarla sergi alanına geçen genç yıldızlar, kendileri için ayrılan bölüme ‘Mercan Ağacı’ (Erythrina crista-galli) dikti. Üç ayrı ağaç diken yıldızlar, önce isim tabelalarını ağacın gövdesine bağladı daha sonra can sularını verdi. Chris Thrace, 4 yıldır çalışan EXPO ekibinin inanılmaz bir iş yaptığını söyledi. Thrace, “Gelecek yıl buraya gelmeyi heyecanla bekliyorum, çok büyük bir alan açılacak, her yeri tepeden gören EXPO Tepesi’ni çok beğendim o da gerçekten inanılmaz” dedi. Thrace’nin düet yaptığı Kate Linn de, EXPO 2016 Antalya alanına gelmekten mutlu olduğunu söylerken, “İnsanların bazı aktivitelerle bu projeye dahil olması çok güzel, bitmesini bekliyorum. Eminim çok güzel olacak” dedi. ‘All I Need’ şarkısıyla dünya listelerinde olan Brianna da alan içinde yapılan Çocuk Adası’na hayran kaldığını söyledi. Projeyi çok beğendiğini, çocuklar için bir dünya yapıldığını belirten Brianna, “Romanya’nın buraya katılmasını çok isterim çünkü gerçekten çok güzel. Arabayla gelirken Kate ve Chris ile de konuştum, ‘çocuk olup burada oynamak vardı’ dedim. Çok güzel olurdu” yorumunu yaptı. Romanyalı yıldızlar daha sonra kameraya dönüp, “Gelecek yıl EXPO 2016’da Antalya’da görüşmek üzere” dedi.

Romanyalı yıldızlara ağaç diktikleri için sertifika ve çeşitli hediyeler verildi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)