Salon Architecs İmzası Taşıyan CT Hukuk Bürosu'nda Çizgisel İç Mimari Dikkat Çekiyor

İş disiplinleri doğrultusunda mimarisini şekillendiren ofisler yeni çağa imzasını atan çalışma alanları olarak dikkat çekiyor. Bu ofislere CT Hukuk Bürosu da örnek olarak kaydediliyor. Salon Architecs imzası taşıyan Alper Derinboğaz ve Melike Altınılşık’ın projesini yürüttüğü CT Hukuk Bürosu tek düze taşıyıcı grid sistem ile oluşturulmuş bir ofis binasında yer alıyor. Tasarımın yer aldığı binanın bu tekdüzeliğine inat iç mimarisinde iş akışına göre bir düzen yaratılmış. Koridor, avukat ve müvekkillerin arasında bir geçiş alanını simgeliyorken malzeme ve renkler alanları fonksiyonlarına göre ayrıştıran bir etken olarak kullanılıyor.

250 m2’lik çalışma alanında kullanılan tüm formlar belli noktalardan bakıldığında dinamik perspektifler oluşturacak şekilde düzenlenmiş. Bu iki boyutlu algılanan mekanda hukukun karamı tarafsız ve buna karşın keskin yapısı vurgulanmakta. Orantılı hacimler ve çizgisel olmayan yüzeylerdeki karşıtlık hukuk kavramının öncesini ve sonrasını sorgulatıyor.

CT Hukuk bürosundaki çizgisel alanlar yaratılırken yönetici masalar olarak çapraz ayaklarıyla dikkat çeken Faruk Malhan tasarımı Partita ve Studio Kairos tasarımı QuoVadis çalışma masaları kullanılmış. Ayrıca bekleme karşılama ve dinlenme alanları için Koray Malhan imzası taşıyan Narcissus ve Guamba sehpalar yer alırken keskin hatlarıyla dikkat çeken Ikaros kanepeler ofisin farklı yerlerinde kullanılmakta. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)