SAMET’e Özel Tasarımları İle Brera’nın Genç Yetenekleri, Milano Tasarım Haftası’ndaydı!

Türkiye’de mobilya aksesuar sektörüne yön veren SAMET’in, Brera Güzel Sanatlar Akademisi işbirliğiyle genç yeteneklere kariyerlerinde yeni bir kulvar açtığı “You(R) Inside” tasarım yarışmasının finalistleri duyuruldu.

Brera Güzel Sanatlar Akademisi’nde eğitim gören genç yeteneklerin SAMET Smart Flow Çekmece Sistemleri’ni kullanarak tasarladıkları ‘kişiye özel çekmece içi’ tasarımları, Milano Tasarım Haftası’nda sergilendi.

3 Ağustos 2015 - Türkiye’nin lider mobilya aksesuar markası SAMET’in, tasarım dünyasına yön veren İtalya’da Brera Güzel Sanatlar Akademisi işbirliği ile gerçekleştirdiği “kişiye özel çekmece” temalı “You(r) Inside” yarışması sonuçlandı.

Brera Güzel Sanatlar Akademisi’nde Ürün Tasarımı üzerine eğitim alan 60 tasarım öğrencisinin katıldığı yarışmada genç yetenekler, Kavramsal Sanat ve Pop Art gibi farklı sanat dillerini kullanarak hazırladıkları tasarımlar ile yarıştı. Brera Üniversitesi akademisyenleri ve SAMET üst yönetiminden oluşan jürinin belirlediği en iyi 3 tasarımın modelleri, uluslararası tasarımın kalbi olan Milano Tasarım Haftası’nda sergilendi.

Brera Tasarım Sokağı’nda, SAMET’in yer aldığı sanat galerisinde 1 hafta süreyle sergilenen 3 tasarım büyük ilgiyle karşılandı. İspanyol Miguel Reguero’nun çekmece iç panellerini farklı renkte LED ışıklarla ayırdığı, İtalyan Francesco Musci’nin karanlıkta parlayan tabanı sayesinde açıldığında beklenmedik bir şekilde çekmece içini aydınlatan ve kişiselleştirilebilen çekmece tabanı uygulamalarına imkan veren tasarımları dikkat çekti. Bulgar Yana Shushkova’nın Mondrian tarzı “Mondrawer's Jewellry” adlı mücevher çekmecesi tasarımı, çekmece açıldığında yükselen ve kapatırken çekmece içine yumuşak bir hareketle saklanan özel tasarım metal mekanizması ile özellikle kadın ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

Tasarımın kalbi olan Milano Tasarım Haftası’nda SAMET olarak yer almaktan mutluluk duyduklarını belirten SAMET Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ufuk Kızıltan şunları söyledi: “Geleceğin inovasyonla şekillendirilebileceğine inanıyor, yaşam alanlarında tasarım ve inovasyon konularını önceliğimiz olarak görüyoruz. Tasarım gücümüzü ise ünlü tasarımcılarla işbirliği yaparak geliştiriyoruz. İnovatif yaklaşımımızın getirdiği her başarı bizi yeni başarılar için motive ediyor. Türkiye’de sektöre yön veren ve global arenada en büyük oyuncular arasında yer alan bir marka olarak, kariyerlerinin başındaki tasarımcılar ve tasarım öğrencilerine karşı sorumluluğumuzun da bilincindeyiz. Tasarım dünyasının kurallarının konduğu İtalya’da, dünyanın bu alanda önde gelen enstitülerinden biri olan Brera Akademisi ile düzenlediğimiz You(r) Inside yarışması ile ise genç yeteneklere destek verme sorumluluğumuzu global düzeye taşıdık. Bugün tasarımları ile finale kalan genç yeteneklerin tasarımlarını, böylesine önemli bir platformda sergilemelerine yardımcı olmak, bizim için ayrıca gurur kaynağı.”Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)