Saray Vertical Sistem İle Cephelerden Tasarımcılara Sınırsız Özgürlük

Yeşil binaların inşasına katkıda bulunan Saray, geliştirdiği yüksek performans kriterlerine sahip kapı, pencere-sürme ve cephe sistemleri ile daha sağlıklı, çevreci ve ekonomik olarak tasarruflu binaların yapımında etkili rol oynuyor.

Saray Vertical sistem

Sektörde ilkleri ile öne çıkan Saray Alüminyum, geliştirdiği inovatif cephe elemanı VERTICAL sistem ile eski ve yeni yapıların modern ve yalıtımlı bir cepheye kavuşmasında öncülük ediyor. Yeni yapılar ile beraber mevcut yapılarda da kullanılabilen sistem sayesinde uygulama yapılan yüzeylerde hem yenilikçi bir cephe kurgusu yaratılması hem de cephenin hava alması sağlanmış oluyor.

İnovatif Cephe Çözümleri

Saray’ın diğer tüm mimari alüminyum sistem çözümleri ile beraber kullanılabilen sistem sayesinde farklı dizayn ve ölçülerde kapak profilli kullanılarak cephelerde inovatif bir görünüm, birbirinden bağımsız tasarımlar sağlanıyor. Tüm yapı türlerinde uygulanabilen sistemin modüler olması dolayısı ile projelendirmesi ve uygulaması kolay ve hızlı yapılabiliyor. Diğer cephe kaplama yapıelemanlarına göre daha hafif yapıya sahip olması, köşe dönüşlü alanlarda özel çözüm detayları sunması ile yapıyı tamamen saran bir kabuk olarak yer alabilmesi sayesinde sistemin diğer alternatif cephe kaplama çözümlerin ötesinde tercih edilen bir sistem olmasını sağlıyor. VERTICAL sistemi, istenilen RAL renklerine boyanabilme, eloksal yüzey işlem ve alternatif olarak ahşap desen renk seçenekleri yapılabilen profilleri sayesinde cepheler de tasarımcılara sınırsız özgürlük alanı getiriyor. Bakımının kolay olması ve korozyon etkilerine karşı yüksek dirençli alüminyum profil yapısı ile uzun ömürlü bir yapı elemanı olarak projelerde yerini alıyor. Geri dönüştürülebilen alüminyum profiller ile sürdürülebilir cepheler ve yapılar kullanıma kazandırılıyor. VERTICAL ile yapılara zengin bir görünüm sağlanıyor.

Çevre ve sürdürülebilirlik bilincinde Avrupa standartları…

Yeşil binaların inşasına katkıda bulunan Saray, geliştirdiği yüksek performans kriterlerine sahip kapı, pencere-sürme ve cephe sistemleri ile daha sağlıklı, çevreci ve ekonomik olarak tasarruflu binaların yapımında etkili rol oynuyor. Uluslararası standartlarda üretim yapan ve iklim krizinin etkilerini en aza indirmeyi amaçlayan Avrupa Yeşil Mutabakatı’nı dikkate alarak üretimde sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanan Saray, Türkiye’de sektörün ilk EN 15804 - Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri normu uyumlu EPD (Çevresel Ürün Beyanı) belgesine sahip şirketi olma özelliğini taşıyor. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)