​Schréder ‘Işık-Mekan-İnsan’ Fotoğraf Yarışması

Dünyanın en köklü dış aydınlatma şirketi Schréder, UNESCO’nun Işık Yılı olarak ilan ettiği 2015’in izlerini ‘Işık-Mekan-İnsan’ fotoğraflar yarışmasıyla gelecek nesillere taşıyacak.

Dış aydınlatmada dünya lideri Schréder, Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nin (ATMK) düzenlediği ‘Işık-Mekan-İnsan’ temalı 2015 yılı Işık Yılı Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın silver sponsoru oldu.

Sanatın bir dalı olan ve ışığın önemli rol oynadığı fotoğraf konusunda yarışmaya imza atan ve Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’na (CIE, Commission Internationale de L’éclairage) üye olarak Türkiye’yi temsil eden ATMK, bu yarışma ile fotoğraf sanatına katkının yanı sıra ışık konusundaki farkındalığı arttırmayı ve ışığın hayatımızdaki önemine vurgu yapmayı hedefliyor.

Doğru aydınlatma konusunda bilinçlendirmek, günümüz iletişim çağında giderek değeri yükselen fotoğraf sanatı aracılığı ile UNESCO tarafından ilan edilen 2015 Işık Yılı’nın izlerinin gelecek nesillere aktarılmasını sağlamayı amaçlayan yarışmaya sunulan eserlere, iç mekân ya da dış mekân olarak iletilen karelerde fotoğraf teknik uygunluğu kadar içeriğinde; yapay ışığın, bulunduğu yapının, mekânın, yüzeyin ya da çevrenin kullanım amacı, kullanıcıları, mimarisi, kent kimliği ile doğru yönde ilişki kurması, kalite ve anlam katması gibi çeşitli kategorilerde değerlendirilecek. Yarışmaya http://www.tfsfonayliyarismalar.org web adresi üzerinden 29 Şubat 2016 tarihine kadar fotoğraf yüklemesi yapılarak katılım gerçekleştirilebilecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmada, birinci olan eser sahibi 4 bin Türk Lirası, ikinci 2 bin 500 Türk Lirası, üçüncü ise bin 500 Türk Lirası ödül almaya hak kazanacak. Bunların dışında sergilenmeye layık görülen eser sahiplerine de 250 Türk Lirası ödül verilecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)