Schréder Led Teknolojisine Yeni Boyut Kazandırıyor

Dış aydınlatma sektöründe sunduğu çözümlerle dünya lideri olan Schréder, LED teknolojisine yeni bir bakış açısı getiriyor. Schréder’in ışık ve yüksek enerji tasarrufu sunan yeni aydınlatma çözümü ‘Doğa Kontrollü LED’ ile artık minimum enerji tüketimi, maksimum tasarruf elde edilebiliyor. Çevre dostu olma özelliği ile öne çıkan ‘Doğa Kontrollü LED’ aydınlatma çözümü, spor etkinlikleri, tren garları, alışveriş merkezleri ve sanayi yapıları gibi çeşitli iç mekan ortamlarına uyarlanabiliyor.


Dünya genelinde 48 firma ile ‘Aydınlatmanın Ötesinde ’ çözümler sunan dünya lideri Schréder LED aydınlatma teknolojisine yeni bir boyut kazandırıyor. Schréder geliştirdiği, “Doğa Kontrollü LED” aydınlatma çözümü, LED teknolojisinin tüm avantajlarını bir araya getiriyor, çok yüksek enerji tasarrufu sağlıyor,insanların sağlığı ve güvenliğini kombine ediyor. Çevre dostu olma özelliği ile öne çıkan ‘Doğa Kontrollü LED’ aydınlatma sistemi, spor etkinlikleri, tren garları, alışveriş merkezleri ve sanayi yapıları gibi çeşitli iç mekan ortamlarına uyarlanabiliyor.

Schréder’in yeni aydınlatma çözümü, özellikle LED armatürleri, günışığı sensörleri ve bir kontrol yönetim sistemini kombine ediyor. Kontrol sistemi sensörlerden aldığı verileri yorumluyor ve armatürler için otomatik olarak komutlara (DALI protokolü üzerinden) dönüştürüp, aydınlatma seviyesini değiştirebiliyor ve gereken yapay ışığı istenen miktarda sunuyor.Bu kontrol sistemi ile hem dim etme işlemi ile hem ihtiyaç duyulan seviyede ışık kullanımına ulaşmak için gereken mutlak enerji sağlanıyor, hem de her tür aşırı aydınlatma engellenmiş oluyor. Bu çözümün esnekliği ve kabiliyeti ile LED teknolojinin tüm avantajlarından faydalanılıyor ve ilk yatırım hızla geri alınabiliyor.

Enerji tasarrufunu, insanların sağlığını ve güvenliği kombine ediyor

Eğlence, profesyonel amaçlı etkinlikler gibi verimli aydınlatma gerektiren organizasyonlarda güvenlik, rahatlık ve kullanıcının kendisini iyi hissetmesini sağlamanın yanı sıra, ekonomik ve çevresel faktörlerin de dikkate alınması önem taşıdığına değinen Schréder Türkiye Ülke Müdürü Zeynep Akkaya buradan hareketle hızlı yatırım, tasarruf geri dönüşü olan vekendisini amorti etme süresinin ötesine geçen modern çözümler geliştirdiklerini ve Schréder’in “Doğa kontrollü LED” yeni çözümünün bu yaklaşımın mükemmel bir örneği olduğunu belirtiyor.

Yeni aydınlatma çözümüne ilişkin bilgi veren Schréder Türkiye Ülke Müdürü Zeynep Akkaya “ şu bilgileri aktardı: “Yeni mimari tasarımlarda, sıklıkla ve mümkün olduğu kadar doğal ışık kullanımı öngörülüyor. Schréder bu kullanım öngörüsünden yola çıkarak Phoenix Contact firması işbirliğinde, enerji tüketimini en aza indirirken her zaman istenen aydınlatma seviyesine ulaşmada destekleyici bir rol oynayan, ortam aydınlatmasını dikkate alan bir LED aydınlatma sistemi geliştirdi. LED’lerin uzun kullanım ömrü sayesinde enerji ve bakım tasarrufu, kullanım ömrünün de ötesine geçecek.‘Doğa Kontrollü LED’ teknolojisinin potansiyelini sayısız iç mekan aydınlatma uygulamalarında kullanabiliriz. Bu çözüm, çok yüksek enerji tasarrufunu, insanların sağlığı ve güvenliği ile kombine etmenin akıllı bir şekli. Sistemin sürekli olarak kendisini ayarlama kapasitesi, insanların faaliyetleri esnasında dikkatini dağıtmaması için ideal. ‘Doğa kontrollü LED’ çözümümüz spor etkinlikleri, tren garları, alışveriş merkezleri ve sanayi yapıları gibi çeşitli iç mekan ortamlarına uyarlandı. LED teknolojinin sunduğu esnekliğin tüm avantajlarından faydalanan çözüm bu etkinlikleri kullanan yöneticiler için çok kolay.”


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)