Seranit Grup’a Bir Ödül de Red DotAwards’tan

Seranit Grup uluslararası ödüllere doymuyor. iF Design Awards’ın ardından Red Dot Awards’tan da ödülle dönen Seranit Grup tasarım ve inovasyon çalışmalarının yüksek kalitesini uluslararası bir başka saygın ödülle tescil ettirmiş oldu. Red Dot Awards’a İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerine başvuru yapan Seranit Grup, New Wood, Duostone ve Code 519 Filigrane ürünleri ile 3 ödüle birden layık görüldü.

Geçtiğimiz ay tasarım konusunda dünyanın en saygın ve bağımsız ödül organizasyonlarından biri olan iF Design Awards’dan 5 ödül birden alan Seranit Grup, bu kez tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü niteliği taşıyan Red Dot Awards’da 3 ödül kazandı. Serra Seramik ve Seranit Porselen markalarına ait New Wood, Duostone ve Filigran ürünleri, İç Tasarım Öğeleri ile Malzeme ve Yüzeyler kategorilerinde ödüle layık görüldü.


Tasarımların kalitesi mühürlendi

Bağımsız ve saygın bir ödül organizasyonu olan Red Dot iyi tasarım ve yenilikler için küresel düzeyde bir kalite mührü olarak kabul ediliyor ve marka oluşturarak küresel kalite farkını vurguluyor. Red Dot Ürün Tasarımı ödülünün kökeni 1954 kadar uzanıyor. Dünyanın en eski ve en prestijli tasarım ödülleri olarak kabul edilen Red Dot Awards, tasarım dünyasının geleceğine bir yolculuk olarak biliniyor. Yarışma, tüm tasarımcıların ve firmaların peşinde koştuğu bir hedef koyuyor: İmkânsız gibi görünen bir fikir, gerçeğe dönüşüyor ve dünyayı değiştiriyor. Dünyanın her yerinden tasarımcılar ve tasarımcı adayları, fikirlerini özerk ve uluslararası aktörlerden oluşan bir uzman jüriye sunuyorlar.

Red Dot ödülü, yalnızca bir gelecek tasarım hayaline motivasyon sağlamak ve ona görünürlük kazandırmak açısından değil, aynı zamanda da endüstrinin ilgi merkezine oturtulan katılımcıların fikirlerini gerçeğe dönüştürecek uygun işbirlikleri bulmalarına ön ayak olduğu için de önem taşıyor. Red Dot yarışmasına katılan üreticiler ve tasarımcılar geleceğe yönelik düşünceleri ve kendine güven ile küresel düzeyde ilgi çekiyorlar. Global markalar ve orta ölçekli işletmelerin ürünleri, dünyanın en seçkin ödüllerinden biri olan Red Dot için bir rekabet içine giriyorlar. Uzmanlar tarafından yapılan bağımsız değerlendirme ardından ürün tasarımları uluslararası geçerliliği olan bir ödül kazanıyor.

2014 ödül ve sertifikalar açısından Seranit Grup için çok başarılı bir yıl oldu

2014’te Dünya Ekonomik Forumu’nun ‘Küresel Büyüme Şirketleri’ (Global Growth Companies) arasına seçilen Seranit Grup, ardından TSE Çift Yıldız Belgesi’ni alarak sektörde standartları belirledi. Seranit Grup tasarım alanında, Seranit Porselen’in; Arena, Duostone, Seravista, Seranit Yapı Gereçlerinin; Oxicoat Ekolojik Sıva, Oxipaint Ekolojik Boya ürünleriyle iF Design Awards’tan 5 ödül birden aldı. Şirket bunun ardından da tüm seramik ve porselen ürün gruplarında Çevresel Ürün Beyanı (EPD - Environmental Product Declaration) Belgesi’ni almaya hak kazandı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)