Singapur'daki Marina Bay Sands Genişleme Projesini Duyurdu

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Marina Bay Sands, mevcut yapının mimarı Moshe Safdie liderliğindeki Safdie Architects tarafından tasarlanacak önemli bir genişleme projesinin planlarını açıkladı. Lüks bir otel ve 15.000 kişilik bir eğlence alanını içeren yeni müdahale, Singapur'daki ikonik simgesel yapının evriminde yeni bir gelişim aşamasına işaret ediyor. Temmuz 2025'te inşaatına başlanması öngörülen ve Temmuz 2029'da tamamlanması planlanan proje, ziyaretçilerin yararlanabileceği bir dizi yeni olanak ve tesis vadediyor.

Genişleme projesi Marina Bay Sands'in silüetine dönüştürücü bir ekleme yapmayı öngörüyor. Yeni arenanın kıtanın dört bir yanından sanatçıları çekmesi beklenirken, toplantılar, teşvikler, konferanslar ve sergiler (MICE alanı) için ek alanlar kompleksin kültürel olanaklarını geliştirecek. Geniş bir gökyüzü çatısına sahip lüks otelin yanı sıra perakende, yiyecek, içecek ve gece hayatı için kamusal olanaklar da tasarıma dahil edilmiş.

Marina Bay Sands

Marina Bay Sands'in genişlemesi Singapur için önemli ekonomik ve turizm getirileri sağlamaya hazırlanıyor. Singapur hükümetinin de desteğini alan bu gelişme, gelen seyahatleri teşvik edecek ve şehir devletinin küresel bir turizm destinasyonu olarak cazibesini artıracak şekilde konumlandırılmış.

Marina Bay Sands

Marina Bay Sands, 2010 yılındaki kuruluşundan bu yana milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayarak ve çok sayıda yüksek profilli etkinliğe ev sahipliği yaparak Singapur'un turizm sektörünün temel taşlarından biri haline gelmiş. Kültür ve eğlence olanaklarının ötesinde, entegre tesis 11.500'den fazla ekip üyesine doğrudan istihdam sağlayarak Singapur'da ekonomik büyüme ve istihdam yaratılmasında önemli bir rol oynamış. Genişleme süreci devam ederken Marina Bay Sands küresel bir simge olma statüsünü pekiştirmeye hazırlanıyor.

Marina Bay Sands

Montreal'deki Habitat 67 gibi klasik mimari eserleri ve Singapur'daki öncü Jewel Changi Havalimanı gibi daha yeni müdahaleleriyle tanınan Safdie Architects, cesur ve ikonik yapılarıyla kentsel peyzajları yeniden tanımlamaya devam ediyor. Ofisin yakın zamanda duyurduğu projeler arasında BIG ve IQON ile Ekvador'un Quito kentinde iki konut kulesinin tasarımı için yapılan iş birliği ve Brezilya'daki Albert Einstein Eğitim ve Araştırma Merkezi'nin tamamlanması yer alıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)