EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Şişecam Düzcam, Danimarkalı Ünlü Mimar dan Stubbergaard​’ı ‘T Buluşmaları’nda Ağırlıyor

Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği ‘T Buluşmaları’nda Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard’ı ağırlayacak. 

9 Ocak 2016 tarihinde, İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik kapsamında, Dan Stubbergaard mimariye bakış açısını ve COBE’nin güncel projeleriyle ilgili deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacak.

14.12.2016 – Yapı sektörüne yenilikçi ürünleri ile ivme kazandıran Şişecam Düzcam, “Mimarinin Şeffaf Yüzü” sloganıyla hayata geçirdiği “T Buluşmaları” serisinin üçüncüsünü, 9 Ocak 2016 Pazartesi günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenliyor.

Türkiye düzcam pazarının lideri ve Avrupa’nın en büyük üreticisi olan Şişecam Düzcam’ın Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle düzenleyeceği etkinlik yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirecek.

Mimarlar, tasarımcılar ve yapı sektörü profesyonellerinin katılacağı konferansın konuşmacısı ise son dönemde birçok başarılı işe imza atan Danimarkalı mimarlık ofisi COBE’nin kurucusu ve yaratıcı direktörü Dan Stubbergaard olacak.

Özgün mimari yaklaşımıyla birçok ödüllü projesinin tasarımcısı olan Dan Stubbergaard, mimari çalışmalarının yanı sıra, Royal Danish Academy of Fine Arts’ın mimarlık bölümünde ders veriyor ve uluslararası konferanslarda COBE’nin güncel projeleri hakkında konuşmalar yapıyor. COBE’nin uygulanmış projeleri arasında, Ragnarock (Roskilde, Danimarka), Frederiksvej Kindergarten, (Frederiksberg, Danimarka), Nørreport Station (Kopenhag, Danimarka), Forfatterhuset Kindergarten (Kopenhag, Danimarka), Porsgrunn Maritime Museum (Porsgrunn, Norveç), The Library (Kopenhag, Danimarka), Israels Plads (Kopenhag, Danimarka), Taastrup Theater (Taastrup, Danimarka) bulunuyor.

Şimdiye kadar kazandığı ödüllerin bazıları:
o2016 WAN (World Architecture News) Awards – En İyi Ulaşım Yapısı (Nørreport Station projesi ile)
o2015 ICONIC Award (Adidas Meet & Eat projesi ile),
o2015 Dreyer Vakfı Onur Ödülü,
o2015 MIPIM Awards - En İyi Konut (Krøyers Plads projesi ile),
o2012 Nykredit’s Mimarlık Ödülü,
o2012 MIPIM Awards – En İyi Yenileme (The Library projesi ile),
o2011 Kopenhag Mimarlık Ödülü – En İyi Kamusal Bina (The Library projesi ile),
o2006 Venedik Mimarlık Bienali Altın Aslan Ödülü – En İyi Ulusal Katılım


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)