Şişecam Eskişehir'de Dünyanın En Büyük Cam Üretim Kompleksi Açtı

Şişecam, Eskişehir'de devreye aldığı yeni cam üretim tesisleri ile önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Yapılan toplam 174 milyon dolarlık yatırım ile Şişecam Eskişehir kompleksi, yaklaşık 1 milyon tonluk üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük cam üretim merkezi haline geldi.

Şişecam Eskişehir kompleksi

Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye Prof. Dr. Ahmet Kırman, yeni fırın yatırımı hakkında şu açıklamayı yaptı: "Yaklaşık 145 milyon dolarlık yatırımla devreye aldığımız cam ambalaj fırını, 127 kişiye ek istihdam sağlayacak. Yıllık brüt 198 bin ton kapasiteyle nitelikli şişe ve kavanoz üretimine olanak sağlayacak. Bu yatırım, Şişecam'ın artan talebi karşılamak ve sektörün büyümesini desteklemek amacıyla gerçekleştirilmiştir."

Ayrıca, Şişecam Genel Müdürü Görkem Elverici, Eskişehir'deki cam ev eşyası üretim tesisi hakkında şu bilgileri verdi: "Eskişehir Cam Ev Eşyası üretim tesisimizde ikinci fırının soğuk tamirini yaklaşık 29 milyon dolarlık bir yatırımla tamamlayarak devreye aldık. Yenilenen cam ev eşyası fırını yıllık brüt 64 bin ton kapasiteyle hizmet verecek ve 246 kişiye ek istihdam sağlayacak. Bu sayede Şişecam, cam ev eşyası üretiminde dünya lideri konumuna yükselmiştir."

Tüm bu yatırımlarla birlikte Şişecam'ın Eskişehir'deki üretim kompleksi, cam ambalaj ve cam ev eşyası alanlarında ulaştığı konsolide üretim kapasitesi yaklaşık 1 milyon tonu bulmuştur. Bu durum, Şişecam'ın Eskişehir'deki tesisini dünyanın en büyük entegre cam üretim merkezi haline getirmiştir.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)