Space 10-11 Mayıs’ta Zorlu PSM’de

Yılların deneyimi ve bugünün vizyonu ile yepyeni bir içerik ve konseptle düzenlenen SPACE’22 İstanbul’un merkezinde konumlanan Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanat disiplinlerinin deneyim alanları olacak SPACE, 10-11 Mayıs’ta, 2 gün boyu bir çekim merkezi olacak.
Farklı disiplinlerden özel isimlerin sahne sohbetleri açık havadaki PSM Amfi’de gerçekleşecek.

SPACE’22 İstanbul

Manifesto

Geçilmez denilen o noktayı geçtik. Artık başka bir yerdeyiz. Sınırlarımızı zorlayan çoğu durum normalleşti ve biz zaman algımızı yavaş yavaş kaybediyoruz. Geçtiğimiz 2 yılda dijital platformlar fiziki dünyayla kurduğumuz ilişkiyi ele geçirdi. Her soruna bir çözüm önerildi ve bu alternatifler hayatımızı şekillendiren başlıca unsurlar haline geldi. Dünya değişim çağının en hızlı olduğu zamanlarını yaşıyor. Doğal çevre değişiyor, insanlar değişiyor, mimarinin ve tasarımın dili değişiyor. Yeni bir anlayışın gerekliliği çok açık. Bu sert değişim rüzgarında savrulmamak için tek yol bir arada durmak ve değişimin bizi dönüştürmesine izin vermek… Artık çok daha kapsayıcı, güçlü, beraber ve umutlu bir gelecek için atıyoruz adımlarımızı.

Zorlu PSM Sergileri

SPACE, Bu Düşüncelerin Bizi Getirdiği Bir Başlangıç Noktası

Yılların deneyimini bugünün gerçekleriyle besleyerek, yeni bir vizyonla ele aldığımız bu etkinlik, aslında geleceğe dair umudumuz, can simidimiz. Çok sesliliği savunan, lokal üretime destek veren, kolektif ve çevreci ruhunu ortaya koyan; mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanatı odağına alan herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir etkinlik.

SPACE’in amacı; birbirinden farklı ama aslında birbirine bağımlı disiplinler arasındaki güçlü ilişkinin gün ışığına çıkabileceği bir platform yaratmak. Bu etkinlik hepimize ilham olsun ve birlikte ortaya koyduklarımızla ne kadar eşsiz ve güçlü bir mozaik oluşacağına beraber şahit olalım!

Mekan

SPACE’22, İstanbul’un kalbindeki en önemli kültürel alanlardan biri olan Zorlu PSM’de gerçekleşecek.
Yılların deneyimi ve bugünün vizyonu ile hayata geçireceğimiz SPACE; mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanat disiplinleri ile ilgilenen herkes için bir cazibe merkezi olacak ve içinden geçtiğimiz sürece vurgu yapacak.

Best Of Interior Design ‘22

BEST OF INTERIOR DESIGN’22 seçkisi SPACE’in kalbinde yer alacak!
3 sene üst üste düzenlenen Türkiye’nin tek iç mimarlık yarışmasının deneyimiyle hazırlanan BEST OF INTERIOR DESIGN 2022, En İyi İç Mekanlar Seçkisi, farklı disiplin ve kentlerden 100 nominatörün önerdiği, son 5 sene içinde tamamlanmış iç mekanlardan seçilecek.
Deneyimli ve saygın bir seçici kurulun belirleyeceği 2022 seçki katılımcılarının mekanları Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergi ile SPACE’te ilk defa ziyarete açılacak.

İstanbul Sergi Örnekleri

Brand Zone

Yaratıcı marka alanları. SPACE’te farklı mimari malzeme markaları alanlarını kendi sahneleri olarak kurguluyorlar.
Bildiğiniz ya da yeni tanışacağınız markalar yenilikçi ve vizyoner bir bakışla ele aldıkları sahnelerinde en yeni ürünlerini sunacaklar.

Marka Sergileri

Space Stage

Farklı disiplinlerden özgün isimlerle sohbetler. Alışılagelmemiş konular ve konuklar Stage’de!
Alanlarında öncü isimler PSM Amfi’de kurulacak SPACE sahnesinde yer alacaklar. Söyleşiler, paneller, film ve belgesel gösterimleriyle SPACE Sahnesi çok disiplinli, çok sesli ve çok heyecanlı. Program yakında açıklanacaktır.

Zorlu PSM Etknlikleri

Designer Zone

Türk tasarım markaları. Tasarımın ve lokal olanın her zaman yanındayız!
Türk tasarım markaları Designer Zone’da kendi tasarım dilleriyle mekanı renklendirecek ve ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak.

Dijital Sanat Sergileri

Future Zone

Dijital sanat ve deneyim. Teknolojinin hızlı ilerleyişinin tasarım alanında bize vadettiklerinin farkındayız!
Dijital sanat ve deneyime odaklanan Future Zone’da tasarımın geleceğini ele alıyoruz.
NFT sanat eserlerinden, Metaverse’e kadar gündemdeki birçok kavramın yer alacağı bu bölüm, ziyaretçilere gelecekten bir pencere açıyor.

Dijital Sanat ve Deneyim

Pop-up Zone

Performans - Müzik - Atölye. Çok yönlülüğün ve değişimin gücüne inanıyoruz!
Pop-up Zone’un sürekli değişen akışında ziyaretçiler, kendilerini ilgili oldukları alanda bir atölyede bulabilir ya da sergilerin ve söyleşilerin arasında beklenmedik bir müzik performansıyla karşılaşabilir.
Pop-up zone SPACE’in dinamiğine sürekli adapte olacak şekilde kurgulanıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)