Sürdürülebilirliğin Merkezi Related Argent

Nüshet Çamuşoğlu / nushet@ekoyapidergisi.org
Basha Franklin, Related Argent'in Londra'daki Kings Cross'taki genel merkezi için duyarlı ancak modern bir yenilemeyi yeniden tasarlıyor. İş yeri şirketin çalışanlarının ve çevrelerinin sağlığı ve refahı çalışma modeli etrafında gelişen sürdürülebilir tasarıma yönelik bütünsel bir yaklaşım izler.

Tasarım mevcut 14000 m2'lik alanın iş birliği, dinlenme, sağlık ve destek için ek alanlarla birlikte açık plan bir resepsiyonu barındıracak şekilde yeniden yapılandırılmasını içeriyordu. Biyofilik tasarım stratejilerini bir araya getiren ofis, üç kat boyunca bol miktarda doğal ışık alan King Cross manzarası sunar. 

Sürdürülebilirliğin Merkezi Related Argent

Malzemelerin tedarik edilmesi bir geri dönüşüm, yeniden kullanım ve yeniden amaçlanma mantığını takip etti. Sürdürülebilir mimaride kullanılan malzemeler kullanılmış. Dayanıklılığı ve sağlığı göz önünde bulundurarak düşük veya hiç VOC içermeyen yüksek performanslı malzemeler, minimum yapıştırıcı gereksinimleri ve toksik olmayan özellikler tasarımda yer alır. 

Sürdürülebilirliğin Merkezi Related Argent

Tasarım sürdürülebilir malzemelere, geliştirilmiş iç mekan çevre kalitesine, atık azaltımına ve geliştirilmiş alan performansına odaklanarak işletmenin gelecekteki esnekliği ve çevikliği vizyonuyla uyarlanabilirliği sağlar. Mekanik olarak sabitlenmiş duvar kaplamaları ve doğramalar, yeniden tasarlanmış ve manyetik sabitlemeli yeni döşemeler, gelecekte yeniden kullanım ve yeniden tahsise olanak tanır.

Sürdürülebilirliğin Merkezi Related Argent

Mimarlar farklı yüzeyler elde etmek ve özellikle yönetimi uygulamak için uzmanlar ve zanaatkarlarla yakın bir şekilde çalıştı, böylece Argent'in değerlerinin de bir yansıması olan gerçek sürdürülebilirliği sağladılar.

Sürdürülebilirliğin Merkezi Related Argent

Bu nedenle tasarım çeşitlendirme, yenilik ve iş birliğinin dinamik çalışma alanında merkezi hale geldiği yüksek performanslı bir ortam sağlar.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)