​Teksan Jeneratör, IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre Ve Sergisi’ne Katıldı

Enerji sektörü, 21-24 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşen IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nde tüm yönleri ile ele alındı. Bu önemli etkinlikte yerini alan Teksan Jeneratör’ün uzman isimleri, “II. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu”nda sunum yaptılar.

Türkiye’nin ilk yerli senkronizasyon, kojenerasyon ve trijenerasyon çözümleri üreticisi olan Teksan Jeneratör, yine Türkiye’de bir ilk olan hibrit teknolojisini IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi kapsamında sektör profesyonelleriyle paylaştı.

Enerji, elektrik, elektronik, otomasyon, aydınlatma gibi konuların uzman isimler tarafından tartışıldığı etkinlikte, Teksan Jeneratör ürün gamındaki en son teknolojiye sahip ürünlerini de sergiledi.

Kongre kapsamında 23 Ekim’de gerçekleşen “II. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu”nda, Teksan Jeneratör Ar-Ge Müdürü Hakan Doğan, “Hibrit Jeneratör Sistemlerinin Tasarımı ve Ekonomik Açıdan Değerlendirilmesi” başlıklı konuşması ile yer alırken, Teksan Jeneratör Teknik Müdürü Boran Tolga Demir ise “Jeneratör Seçimi ve Senkronizasyon” başlıklı bir konuşma yaptı.

Dünyanın enerji ihtiyacı artarken kaynakların tükenmesinin yeni enerji kaynakları arayışını doğurduğunu belirten Teksan Jeneratör Ar-Ge Müdürü Hakan Doğan, “Yenilenebilir enerji kaynakları dendiğinde ilk etapta güneş ve rüzgâr enerjisi akla geliyor. Enerjide sürekliliğin önem kazandığı günümüzde tek başına rüzgâr veya güneş enerjisi yerine birbirini tamamlayıcı özellik gösteren iki veya daha fazla enerji kaynağını kullanan hibrit enerji sistemleri dikkat çekiyor. Teksan Jeneratör olarak geliştirdiğimiz Türkiye’de bir ilk olan hibrit jeneratör projesi de dünyada sayılı uygulamalar arasında yer alıyor. Özellikle şebekeden uzak bölgeler için son derece verimli bir uygulama olan hibrit jeneratör çevre dostu olduğu kadar ekonomik de bir yatırım” dedi.

Kongrede doğru jeneratör seçimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Teksan Jeneratör Teknik Müdürü Boran Tolga Demir, aynı zamanda senkronizasyon sistemlerin teknik özelliklerini ve sağladığı avantajları detayları ile katılımcılarla paylaştı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)