Themore Concept, Fabrikasında Uluslararası Öğrencileri Ağırladı

Üniversite sanayi iş birliğiyle Ar-Ge merkezinde önemli çalışmalara imza atan, meslek liseleri ve üniversitelere iş garantili staj olanakları sunan Themore Concept, fabrikasında Fransa Université Paris-Est Créteil UPEC Üniversitesi ve KazGASA Üniversitesi öğrencilerini ağırladı. 


Mutfak ve banyo mobilyaları ile kapı ve dekorasyon ürünlerini aynı çatı altında üreten, kişiselleştirilebilir ürün çözümleri ve üstün üretim kalitesiyle ön plana çıkan Themore Concept, son model teknolojik donanımlara sahip üretim tesisinde, Fransa ve Kazakistan’dan gelen birçok öğrenciyi konuk etti. Université Paris-Est Créteil UPEC İnşaat bölümü 3. sınıf 50’ye yakın Fransız öğrenci, gün boyu süren ziyaretlerinde dahil olacakları sektörün detaylarını öğrenme fırsatı buldu. KazGASA Üniversitesi öğrenci değişim programı kapsamında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan 4 öğrenci ise bir hafta süren eğitimin ardından sertifika almaya hak kazandı.

 “Öğrenciler üretim faaliyetlerini yakından inceledi”

Uluslararası öğrencilerin Themore Concept üretim tesisinde çalışacakları alanla ilgili önemli tecrübe edindiklerini ifade eden Orge Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel, “Fransa ve Kazakistan’dan gelen öğrencilerimizi fabrikamızda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Öğrenciler; mutfak, banyo modülleri, kapılar ve dekorasyon ürünlerinin ham maddeden başlayan yolculuğundan, paketlemeye kadar devam eden sürecini canlı olarak gözlemleme şansı buldu. İnşaat ve mimarlık bölümlerinde eğitim gören öğrencilerimizle yakından ilgilenerek üretim faaliyetlerini yakından inceleme fırsatı sunduk” dedi.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)