EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Trakya Cam’ın Gürültü Kontrol Camlarıyla Yaşam Kalitesi Artıyor

TRC Acoustic Lameks Cam ile gürültüyü dışarıda bırakın

Trakya Cam, gürültü kontrol camı TRC Acoustic Lameks ürününü 23 Mayıs Cuma günü Kanyon AVM önündeki alanda düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Tüketiciler etkinlikte emniyet, güvenlik, gürültü ve UV kontrolü gibi unsurları taşıyan üstün özellikli ürünü TRC Acoustic Lameks’i Geveze ismiyle tanınan ünlü radyocu Jozi Zalma eşliğinde yakından inceleme fırsatı buldu.

Düzcam alanında faaliyet gösteren Trakya Cam Sanayii A.Ş, gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu ürünü TRC Acoustic Lameks’i Kanyon AVM önünde düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Etkinlik kapsamında katılımcılar, Geveze ismiyle tanınan ünlü radyocu Jozi Zalma eşliğinde gürültü kontrol camlarını test etme fırsatı buldu.

Gürültü düzeyi yüksek ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu cam olan TRC Acoustic Lameks, ses yalıtımına katkı sağlayarak gürültü geçişlerini azaltıyor ve aynı zamanda güvenlik özelliğine de sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ses yalıtım değerini Isıcam’lı ünitelerde kullanıldığında 43 dB’ye kadar çıkan ürün, etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınmasını öneriyor. TRC Acoustic Lameks; trafik gürültüsü, inşaat gürültüsü, tren ve uçak gürültüsünün yaşadığınız mekana girişini engelliyor, günün her anında huzurlu ve konforlu bir yaşam sağlıyor.

TRC Acoustic Lameks ile dışarıdaki gürültü düzeyi, yaşam alanlarında sakin bir ortam düzeyine indirilebiliyor ve bireylerin yaşam kalitesi arttırıyor. Trakya Cam’ın düzcam alanındaki çözümleri, şehirleşmenin gittikçe gelişmesiyle ses ve gürültü kirliliğinin artması, bu kirliliğinin insan fizyolojisi ve psikolojisindeki olumsuz etkileri de dikkate alınarak üretiliyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)