TSE’den Seranit’e Çift Yıldız Belgesi

Seramik ve porselende Türkiye’nin uluslararası düzeyde markalarına sahip olan Seranit Grup önemli bir başarıya imza atarak Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesini sektörde ilk alan kuruluş oldu. Belge düzenlenen bir törenle Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik’le beraber Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan’a verildi. Bundan böyle Seranit Porselen ve Serra Seramik ürünleri, Türkiye standartlarının üstünde kaliteye sahip olduklarını gösteren Çift Yıldız logosuyla müşterilere sunulacaklar.

Seranit Grup, ürünlerinin yüksek kalitesini bir kez daha kanıtladı. Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Çift Yıldız Belgesini seramik ve porselen kategorisinde sektörde ilk kazanan kuruluş Seranit Grup oldu.


Önceki gün Seranit Grup’un Eskişehir’in İnönü ilçesinde bulunan tesislerinde düzlenen törende Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik ile birlikte belgeyi TSE Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Yazar’dan alan Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan, yaptığı konuşmada, “TSE’nin son derece zor kriterler uyguladığı bu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamış ve Çift Yıldız belgesine hak kazanmış olmaktan ötürü mutluyuz” dedi. Bu başarının kolay kazanılmadığını, arkasında 21 yıllık bir emek, alın teri ve özverinin bulunduğuna dikkat çeken Altunalan, “Bu örnek performans için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seranit Grup’ta iş hedeflerimiz ve planlarımız değişebilir. Değişmeyen tek şey her zaman daha iyisini yapma gayretimizdir. Bu gayret ve yaklaşım içinde yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Sektörde belgeyi alan ilk firma

Alınan bu belgenin sektör açısından taşıdığı öneme de dikkat çeken Altunalan, “Sektörümüzde bu belgeyi almayı başaran ilk firma olduk. Artık ürünlerimizi Çift Yıldız logosuyla müşterilerimize sunacağız. Bundan sonra bu belgeyi almak isteyen firmaların da Seranit Grup standartlarını yakalaması gerekiyor. Yani sektörün standartlarını biz belirliyoruz diyebiliriz. Aldığımız bu sonuçla gurur duyuyoruz” dedi. Seranit Grup olarak, Eylül ayında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) dinamik, hızlı büyüyen, içinde bulunduğu sektörü şekillendiren ve dünyanın gelişmesine katkı sağlayan şirketlerden oluşan özel platformu “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) arasına seçildiklerini hatırlatan Altunalan, “Aldığımız TSE Çift Yıldız Belgesi ile de ürünlerimizin Türkiye’nin kalite standartlarının üstünde olduğu ve uluslararası standartları yakaladığımız bir kez daha tescillenmiş oldu” dedi.

Zorlu bir değerlendirme sürecinden geçildi


Seranit Grup’un Çift Yıldız belgesine hak kazandığı süreçte TSE ekibi 8 – 9 Eylül 2014 tarihlerinde grubun Bilecik ve İnönü fabrikalarında; Su emme, Eğilme dayanımı, Kırılma dayanımı ve Radyasyon testi değerlendirmeleri yaptı. Ürünlerin TSE YILDIZ / ÇİFT YILDIZ şartlarında üretimi için TSE uygunluk belgesi şartlarına ilave belirlenen teknoloji ve kalite kontrol şartlarının yerinde tespiti için numuneler alınarak laboratuvarlara gönderilirken, her iki fabrikada üretim yeri incelemesi de yapıldı. Üretim süreçleri, üretim kontrolleri ve test raporları dikkatle incelendi.

TSE Çift Yıldız Belgesi Teslim Töreni’ne Sinpaş Yapı Genel Müdürü Sayın Ahmet Çelik, Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan ve Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, AK Parti Çorlu Milletvekili Salih Uslu, Eskişehir Vali Yardımcısı Hamdi Bilge Aktaş, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İnönü Kaymakamı Selman Erdoğan, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı da katılım sağladı.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)