Türk SMD 15. Mimarlık Ödülleri, Bien Ana Sponsorluğunda Sahiplerini Buldu

Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (Türk SMD) Bien ana sponsorluğunda düzenlediği 15. Mimarlık Ödülleri sahiplerini buldu. Mimarlığın gelişimine örnek olacak, ülke mimarlığını uluslararası camiada da temsil edecek proje ve kişilerin ödüllendirildiği organizasyonda, müzisyenlerin sahne almasıyla Dünya Mimarlık Günü de kutlandı.   

Türk SMD 15. Mimarlık Ödülleri

Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (Türk SMD) Bien ana sponsorluğunda düzenlediği 15. Mimarlık Ödülleri, 5 ayrı dalda sahiplerini buldu. 8 Ekim'de Ankara Pia Sera’da düzenlenen ödül töreninde” Büyük Ödül” Nevzat Sayın’a takdim edilirken; “Yapı Ödülü” ise Bangladeş Halk Cumhuriyeti Kançılarya Yerleşkesi projesi ile Bütüner Mimarlık’a, Kıbrıs Uluslararası Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Merkezi projesi ile SKA Mimarlık’a ve Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezi projesi ile de Yalın Mimarlık’a takdim edildi. 

Kemal Aran, Murat Germen ve Aura İstanbul “Mimarlığa Katkı Ödülü”ne layık görülürken; “Basın – Yayın Ödülleri”ni ise Yasemin Şener, Bodrum Mimarlık Kitaplığı ve Eşik Programı aldı. 

“Jüri Özel Ödül”ü ise Onaranlar Kulübü’ne ve Nilay Örnek’e takdim edildi. 

2021– 2022 Dönemi 15. Ödül Jürisi; Enis Öncüoğlu (Jüri Başkanı), Kerem Erginoğlu, Orçun Ersan, Tülin Hadi, Metin Kılıç, Özcan Uygur, Kerem Yazgan ve Tülin Çetin’den (Yedek Üye) oluştu. 300’den fazla dernek üyesinin katıldığı organizasyonda, sektörün tanınmış isimleri bir araya geldi. 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)