EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Türkiye Hazır Beton Birliği Mimarlık Ödülleri’ne Başvuru Süreci Sona Eriyor


Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), 4 yılda bir verilen THBB Mimarlık Ödülleri’ni bu yıl Arkitera Mimarlık Merkezi desteğiyle düzenliyor. Geçmiş yıllardan farklı olarak finale kalacak olan 5 projenin yerinde değerlendirileceği THBB 2016 Mimarlık Ödülleri için başvurular 3 Ekim’de bitiyor.

Kuruluş amacı doğrultusunda betonun doğru kullanımının önemini vurgulamak için bir dizi program gerçekleştiren THBB, bu noktada çalışmalarını sürdürerek, bu yıl Mimarlık Ödülleri’nin dördüncüsünü düzenliyor. Yarışmanın temel amacı, betonun doğru ve yerinde kullanımını özendirmek, malzeme seçimi ve mimari üretim sürecinde yaşanılır çevreler ve estetik yapı örneklerini ödüllendirmek olarak ön plana çıkıyor.

Başvurular 3 Ekim’de sona eriyor

Arkitera Mimarlık Merkezi desteğiyle düzenlenecek olan THBB 2016 Mimarlık Ödülleri, önceki yıllardan ve Türkiye’deki diğer birçok mimari ödülden farklı olarak 3 aşamalı bir değerlendirme sürecinden oluşacak. Son başvuru tarihinin 3 Ekim 2016 olduğu yarışmada 18 Ekim’de ön seçim listesi ilan edilecek. Ön seçimin ardından jüri, 1 Kasım 2016’da 5 adet finalist projeye karar verecek. Jüri üyeleri 2 eleme sonrasında belirlediği 5 finalist yapıyı teker teker gezip, yerinde gözlemledikten sonra Aralık ayında ödül sahibini belirleyecek. THBB 2016 Mimarlık Ödülleri seçici kurul üyeleri Ömer Selçuk Baz, Hüseyin Bütüner ve Hayriye Sözen’den oluşacak.

5 yıllık projeler katılabilecek

İlki 2004 yılında düzenlenen THBB 2016 Mimarlık Ödülleri Yarışması’nın dördüncüsüne, son 5 yıl içinde inşaatı bitmiş tüm projeler başvurabilecek. Ayrıca proje müellifleri dışındaki 3. şahıslar, kurumlar, işverenler veya ilgili kişiler de ödüle aday gösterebilecek. Adaylık şartlarını karşılayan eserler şu şekilde özetleniyor: Betonun yapı elemanı, kaplama elemanı veya yalnızca taşıyıcı strüktürün bir parçası olduğu eserler; kısmen betonarme ve kısmen başka taşıyıcı strüktürlere sahip eserler; betonun kapladığı, sıvandığı veya bırakıldığı eserler… Başvuru için “Müelliflik Beyannamesi”, “Beton Kullanım Bilgi Formu” ve “Yapı ve Nominatör Bilgi Formu” da isteniyor. Yarışmaya katılmak isteyenler www.arkitera.com/yarisma/815/t... adresinden ayrıntılı bilgi alabilecek.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)