Türkiye, Marshall’ın “Gör & Boya” Uygulamasını Sevdi

AkzoNobel Marshall’ın cep telefonunu veya tableti mekânda hareket ettirerek, mekânların seçilen boya ile boyandıktan sonra nasıl görüneceğini önceden görmeye olanak veren ücretsiz “Gör & Boya” uygulaması, dünyada 20 milyon kişi tarafından indirildi ve en çok Türkiye ve Güney Afrika’da kullanıldı.

AkzoNobel Marshall’ın AR-GE çalışmaları kapsamında geliştirdiği dijital uygulama “Gör&Boya” tüm dünyada 20 milyon kişi tarafından indirilerek yeni bir rekor kırdı. Türkiye, Güney Afrika ile birlikte yenilikçi bir akıllı cihaz uygulaması olan ve 60 ülkede pazara sunulan Gör&Boya uygulamasını en fazla kullanan iki ülkeden biri oldu.

Türkiye’de “Artırılmış Gerçeklik Teknolojisi (Augmented Reality Technology) ile desteklenen tek uygulama olan ‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması sayesinde, mekânların seçilen boya ile boyandıktan sonra nasıl görüneceğini önceden görmek mümkün oluyor.

Gerçek zamanlı ‘Marshall Gör&Boya’ uygulaması ile tablet veya akıllı telefon oda içinde hareket ettirildiğinde duvar yüzeyi ile mobilya ve eşyaları ayırt ediyor. Uygulama, duvarları seçilen renk ile sanal olarak boyarken, otomatik algıladığı diğer nesneleri orijinal renkleri ve formları ile bırakıyor; seçilen rengin mobilya ve aksesuarlarıyla uyumunu da görerek tercih yapmak mümkün oluyor. Ayrıca kendi koltuk, perde gibi ev dekorasyon unsurlarına uygun renk arayışı içinde olan kullanıcılarına, renk ve dekorasyon uzmanlarının kombinasyon önerileri ile sunuluyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)