Türkiye’nin Aidat Şampiyonları Açıklandı

Türkiye'nin önde gelen milli yazılım şirketlerinden Apsiyon, 2023 yılına ait verileri açıkladı. Bu verilere göre, Türkiye genelinde aidatlar %97 oranında artarak rekor seviyeye ulaştı. İstanbul'da daire başına düşen aidat ortalaması ise Beşiktaş'ta zirveye çıktı.

2023 yılı aidatlarının artışında küresel enflasyon ve maliyetlerdeki yükselişin etkisi büyük oldu. Apsiyon'un verilerine göre, Muğla, İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep, en yüksek site aidatlarını ödeyen şehirler olarak öne çıktı.

Apsiyon'un CEO'su Kudret Türk

Apsiyon'un CEO'su Kudret Türk, "Site yönetimleri, Apsiyon üzerinden 2023 yılında yaklaşık 126 milyon işlem gerçekleştirdi. Site sakinlerinin açtığı 206 bini aşkın iş talebinin %88’i çözüme kavuşturuldu. Platformumuzdan gönderilen 29 milyon e-posta ve 29 milyon SMS ile site yönetimlerine 198 bin saat zaman kazandırıldı." dedi.

İstanbul'da daire başına düşen aidat ortalaması en yüksek ilçe 5.635 TL ile Beşiktaş oldu. Diğer önemli ilçeler ise Şişli, Sarıyer, Zeytinburnu ve Bahçelievler olarak sıralandı. İstanbul'da aidat tahsilatında en yüksek skorlar %98,00 ile Tuzla, %97,90 ile Kadıköy, %97,77 ile Arnavutköy, %97,72 ile Zeytinburnu ve %97,69 ile Ataşehir ilçelerine aitti.

İzmir'de ve Ankara'da daire başına düşen aidat ortalaması 3 bin lirayı aştı. Çeşme, İzmir'de en yüksek aidat ortalamasına sahip ilçe olurken, Ankara'da rekor 2.730 TL ile Çankaya'nın oldu.

Apsiyon CEO'su Türk, "Yapay zekâ ve makine öğrenmesini Apsiyon’un birçok modülünde kullanıyoruz. Türkiye’nin milli yazılımı olarak yaşam alanlarının yönetim süreçlerinin dijitalleşmesine öncülük ediyoruz. Tesis yönetim sektörüne ilkler kazandırmaya devam etmek için çalışıyoruz." şeklinde konuştu.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)