VitrA “Good Design”dan Ödülle Döndü

VitrA’nın tasarımdaki yetkinliği, dünyanın saygın ödüllerinden Good Design tarafından bir kez daha onaylandı. VitrA’nın Rococo ve Pera serileri, The Chicago Athenaeum Museum tarafından verilen Good Design ödülüne layık görüldü. VitrA tasarım ekibinden Selma Gülkan’ın imzasını taşıyan “Pera” ile Ezgi Osmanoviç imzasını taşıyan “Rococo”, yenilikçilik, tasarım ruhu, işlevsellik, estetik gibi kriterlerle değerlendirildi.

VitrA’nın ürünleri bugüne kadar; Iconic, Red Dot, iF, Edida, Interior Innovation, Plus X ve Design Plus’ın da aralarında bulunduğu dünyaca ünlü pek çok tasarım ödülünü aldı.

Ahşap görünümlü porselen karo serisi Pera; evin bütünü ve dış mekânlarda olmak üzere zeminde ve duvarda kullanılabiliyor.


VitrA’nın İstanbul’dan ilham alan Pera serisi, siyah ve beyazın zıtlığını sofistike bir uyumla sunarak, adını aldığı semt gibi, geçmişi günümüzle harmanlıyor. Nostalji kokan rölyeflerin ve sarının dahil olduğu 3 desen alternatifiyle sunulan seri, ahşabın yalınlığını ve doğallığını mekânlara taşıyor. Daha önce Reddot Product Design Award 2014, Iconic Awards 2014 ve Design Turkey 2014 kapsamında ödüle layık görülen Pera, 20x120 cm boyutunda…

Rococo serisi; Türkiye’nin 33x100 cm boyutlarında üretilen ilk ve tek duvar karosu olma özelliğini taşıyor. “Boiserie” sanatından esinlenilerek tasarlanan çerçeveli dekorlarıyla, sarayların gösteriş ve asaletini, incelikli bir zarafetle duvarlara yansıtıyor. Venedik’ten ilham alan serinin 3 boyutlu dalgalı dekoru, eski çağlardan kalma teknik ustalık ve el işçiliğini, modern bir yorumla mekânlara getiriyor. Çiçek desenli dekor zarif ve yumuşak bir çekicilik katarken; narin dalları ve kıvrımlı formuyla derinlik kazandıran panel dekoru, eski çağların romantizmini yansıtıyor. Değerli taş ışıltılarıyla zenginleştirilen dekor ve bordür alternatifleri, duvarlara saray yaşamının gösterişini kazandırıyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)