Yaşam Alanları Schüco Kış Bahçesi İle Büyüyor

Dizayn çeşitliliği ve montaj hızı bir arada sunulurken, Schüco sistemleri sayesinde yaratıcılığa ve tasarıma herhangi bir sınır koyulmaz ve biçim, boyut konusunda tasarımcıya birçok alternatif sunulur.

Schüco Kış Bahçesi Sistemi

Güneş ışığı yaşam gücü verir. Bir kış bahçesi ise güneşe hasret kalınan kış aylarında ya da yağmurlu havalarda bile güneş ışınlarına yakın kalmanızı sağlar. Geniş cam yüzeyler ve ince Schüco alüminyum profiller, maksimum ışık geçişine olanak verir.  Bir kış bahçesi birçok üniteden oluşmaktadır, sahip olduğunuz kış bahçesinden tam anlamı ile memnun kalmanız için bu ünitelerin birbirine mükemmel biçimde uyması gerekmektedir. Akıllı Schüco sistem çözümleri sayesinde bu konuda hiç sorun yaşamazsınız. Dizayn çeşitliliği ve montaj hızı bir arada sunulurken, Schüco sistemleri sayesinde yaratıcılığa ve tasarıma herhangi bir sınır koyulmaz ve biçim, boyut konusunda tasarımcıya birçok alternatif sunulur. 

Schüco Kış Bahçesi Sistemi CMC 50, Schüco Veranda ve Teras Çatısı PRC 50 ile birlikte verimli bir sistem modül platformunun parçasıdır. Bunun avantajları olan modüllerin azaltılmış parça sayısı ve kolay prefabrikasyonu, üretim sürelerini ve maliyetleri önemli ölçüde düşürür. 

Schüco’nun sistem uzmanlığı ile geliştirilen ve uygulamacı bayilerinin teknik deneyimleri ile kurulan kış bahçesi sisteminde daha az sayıda yatay ve düşey profil kullanımı sayesinde daha geniş açıklıklar ve daha şeffaf mekânlar  yaratılabilir. İçten uygulanan yapısal bileşenler ile kırma çatılar elde edilebilir. Schüco sistemlerinde kış bahçeleri için 7-45 derece arasında değişebilen geniş bir çatı eğimi yelpazesi söz konusudur.

Değer Artışı

Kış bahçesi iki alanda katma değer anlamına gelir. Bir yandan yeşilin içinde oluşan bu vaha her gün bir tatil havası verir. Öte yandan, yatırımın karşılığı nakit olarak da alınır: Bir alüminyum kış bahçesi ile ev ya da iş yerinin ister ilk inşasında istenirse sonradan renovasyon sırasında eklenebilir ve yatırım yapılabilir.

Schüco Kış Bahçesi Sistemi

KIŞ BAHÇESİ İKİ ALANDA KATMA DEĞER ANLAMINA GELİR. BIR YANDAN YEŞİLİN İÇİNDE OLUŞAN BU VAHA HER GÜN BİR TATİL HAVASI VERİR. ÖTE YANDAN, YATIRIMIN KARŞILIĞI NAKİT OLARAK DA ALINIR.


Enerji Tasarrufu

Schüco kış bahçesiyle yalnızca kendinizi iyi hissetmeniz için daha fazla ışık ve alan kazanmakla kalmazsınız. Büyük cam kabuk, güneş ısısı için depo gibi çalışır ve böylece geleneksel ısıtma sistemlerinden ısı temini ihtiyacını azaltır. Kış bahçesi olan ev ile dış hava arasındaki sıcaklık farkı, kış bahçesi olmayan evdeki farktan daha küçüktür.

Statik Dayanım

Schüco sistemlerinde kullanılan yatay ve düşey profillerin birleştirilirken oluşturulan özel su tahliye prensibi ile yüksek düzeyde su yalıtımı ve kontrollü drenaj sağlanır. Saçak detaylarında kullanılan PVC-U profilleri sayesinde sistemin ısı yalıtım değeri iyileştirilmiştir ve bu profiller ile saçak noktalarında minimum izotermik akış sağlanabilmektedir. Düz profil konturları teras çatı yüzeyinde yüksek derecede kendi kendini temizlemeyi sağlar. Bu, örneğin rüzgâr ve yağmurun neden olduğu kir ve yaprakların daha kolay akıp gideceği anlamına gelir.

Tasarım Çeşitliliği

Basit bir veranda çatısından yan rüzgar korumalı modele, yalıtımsız katlanır/kayar sistemli kış bahçesine kadar. Schüco kış bahçesi sistemlerinin sağlayabileceği olanaklar aslında sonsuzdur. Bu da renk, mimari form ve talep edilen işlevsellik konularında kesinlikle en ideal seçeneğe ulaşma garantisi verir. En basit tek eğimli çatı şeklinden, şık, çokgen pavilyon modellere kadar her türlü form uygulanabilir. Schüco uzmanlığı yalnızca aydınlık mekânlar yaratmakla kalmaz, aynı zamanda gölgeleme ve havalandırma gibi uzmanlık isteyen konularda da size özel çözümler sunar. Detaylara www.schueco.com.tr adresinden göz atabilirsiniz.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)