EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

Yeni İç Cephe Boyası DYO OXYMAX

Türk boya sektörünü ilklerle tanıştıran, insan ve çevre dostu ürünleri ile öne çıkan DYO, sektörde bir ilke daha imza attı. DYO, kapalı ortamlarda yer alan eşyalardan parkelere, temizlik ürünlerinden sigara dumanına kadar günlük hayatın içinde pek çok şeyden ortama salınan zararlı kimyasal madde “formaldehit”e karşı iç cephe boyası DYO OXYMAX’ı üretti. 

Dyo’nun ileri teknolojisi ile üretilen yeni iç cephe boyası DYO OXYMAX, kapalı ortamdaki eşyalar, parkeler, temizlik ürünleri, sigara dumanı gibi birçok şeyden salınan zararlı kimyasal madde formaldehiti, içeriğindeki özel formül sayesinde yok ediyor. Zararlı kimyasalı absorblayan DYO OXYMAX, bu özelliği ile iç mekânlarda havanın kalitesini artırıyor. 

Formaldehit Hayatımızı Nasıl Etkiliyor

Alerji ve astım gibi şikâyetlerin en önemli sebeplerinden biri olan formaldehit; evde, işyerinde, okulda, hastanede kısaca tüm yaşam alanlarında bulunan zararlı bir kimyasal. Geçmeyen burun tıkanıklığı, nefes darlığı, kaşıntı ve bitmek bilmeyen hapşırıklara yol açan bu zararlı kimyasalı absorblayan iç cephe boyası DYO OXYMAX, tüketicilerin yaşam kalitesini artırıyor.

İç Mekânlardaki Havanın Kalitesini Arttırıyor

İleri teknolojik bir ürün olan DYO OXYMAX ile boyanmış iç cephelerde, ortamdaki formaldehit molekülü duvar yüzeyine ulaştığı anda DYO OXYMAX’ın içeriğindeki özel formül tarafından yok ediliyor. DYO OXYMAX, emme özelliğiyle ortamdaki formaldehiti yüzde 83’e kadar etkisiz hale getirerek iç mekândaki havanın kalitesini artırıyor. 

DYO OXYMAX bu eşsiz özelliğinin yanı sıra antibakteriyel olması, uçucu organik bileşikler ve amonyak içermemesi ile de ön plana çıkıyor. DYO Renk Pınarı’nda binlerce renk seçeneği bulunan DYO OXYMAX, ipekmat görünüm ve maksimum silinebilme özelliğine sahip.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)