Yeni Nesil Asansörler Kullanıcıya Güven Veriyor

Yeni nesil asansörler, daha verimli, emniyetli ve akıllı sistemleriyle kullanıcıya güven veriyor. 

Günümüzün vazgeçilmez ulaşım araçlarının başında gelen asansörlerin ileri teknolojiyle üretilmesi veya modernize edilmesi, asansör korkusunu önemli ölçüde azaltıyor. Asansör korkusu olanların, asansöre binmekten kaçındığını belirten Otis Türkiye Genel Müdürü Özgür Aren, “Oysa standartlara uygun üretilen ve düzenli bakımı yapılan asansörler, dünyanın en güvenli ulaşım aracıdır. İleri teknolojiyle üretilen yeni nesil asansörlerin, asansör korkusuna son vereceğine inanıyoruz” dedi. 

“Önce emniyet” ilkesinin bir kurum politikası olarak benimsendiği Otis’te, her tesisat, montaj ve servis hizmetinin uluslararası prosedürlere uygun yapıldığını vurgulayan Özgür Aren, “Emniyet ve güvenilirlik, Elisha Graves Otis’in dünyanın ilk emniyetli asansörünü icat ettiği günden beri Otis’in en çok önem verdiği konudur. Otis ürünleri, dünyanın her yerindeki test merkezlerimizde, olabilecek en katı ve sıkı kalite ve emniyet testlerinden geçiriliyor. Bugün Otis’in geliştirdiği Double Deck, Compass Akıllı Yolcu Yönlendirme Sistemi, EMS Panorama, Gen2 Switch gibi her bir uygulama ile bina trafiğinin iyileştirilmesinin yanı sıra, sistem kontrolünü sağlarayak emniyeti artırıyoruz” diye konuştu. 

Elektrik kesildiğinde asansörde kalma korkusunu geride bırakıyoruz

Yeni nesil asansörlerin en güzel örneklerinden biri olan ‘Gen2 Switch’ regen tahrik sistemli ve makine dairesiz asansörün, Otis Türkiye’nin ana ürünü olduğuna dikkat çeken Özgür Aren, şunları söyledi: ‘Gen2 Switch’, elektrikler kesildiğinde ulaşımı sorunsuz sürdürmek üzere tasarlandı. Aküsü sayesinde elektrikler kesildiğinde dahi 100 defa daha çalışma kapasitesine sahip olan ‘Gen2 Switch’ asansörler, yüksek enerji sarfiyatına son verdiği gibi asansörde kalma korkusunu da geride bırakıyor. Saç kurutma makinesi kadar elektrik kullanan ve hareket ettikçe açığa çıkan enerjiyi elektrik şekline dönüştürerek şebekeye geri kazandıran ‘Gen2 Switch’ asansörleri günümüzün en yenilikçi özelliklerine sahip. Kullanıcılara, özellikle konut almadan veya ofis kiralamadan önce güvenlik ve enerji tasarrufu için binalarındaki asansörü tanımalarını tavsiye ediyorum.” 


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)