Yükseklik Ayarlı Masalar, Sağlıklı Ofislere Dönüşümü Başlatıyor

Uzun süre oturarak çalışan beyaz yakalılar için ofisler, Amerikan Kanser Derneği'nin yaptığı araştırmalara göre sağlıksız bir ortama dönüşebiliyor. Bu araştırmaya göre, günde altı saatten fazla oturmak ölüm oranını yüzde 37'ye kadar artırabiliyor. Tuna Ofis, bu soruna çözüm sunarak ofis çalışanlarını ayakta çalışmaya teşvik eden yükseklik ayarlı masaları OPEN UP, OPEN-X UP, AIR UP ve HIGH EXE ile sağlıklı ofislere dönüşümü başlatıyor.

Tuna Ofis OPEN-X UP

Tuna Ofis'in tasarladığı OPEN UP, OPEN-X UP, AIR UP ve HIGH EXE modelleri, fonksiyonel ve pratik detaylar sunmanın yanı sıra masa tablasına entegre kumanda ile 68 cm'den 140 cm'e kadar yüksekliği ayarlamayı mümkün kılıyor. Bu özellik, kullanıcıları doktorların önerdiği şekilde saatte en az 15 dakika ayakta çalışmaya teşvik ederek birçok sağlık sorununun önüne geçmeye yardımcı oluyor.

Kullanıcıları uzun süre hareketsiz kaldığında uyarıda bulunma özelliği ile, yükseklik ayarlı masalar vücudun dolaşım sistemine olumlu katkılar sağlıyor. Ayrıca, harekete bağlı artan oksijen alımı sayesinde zihinsel işlevleri artırarak odaklanma, konsantrasyon ve enerji düzeyini yükseltiyor. Bu masa modelleri aynı zamanda, entegre teknolojilerle uzun süreli oturmalarda ve hareketsiz kalındığı durumlarda kullanıcısına uyarı mesajları göndererek sağlıklı alışkanlıklar kazanmalarına yardımcı oluyor.

Tuna Ofis'in geliştirdiği Türkiye'nin ilk yüksekliği ayarlanabilir masaları, evrensel değerlere sadık kalırken kullanıcı beklenti ve önceliklerine uyumlu çözümler sunarak iş yerlerini sağlıklı ofislere dönüştürüyor. Bu masalar, raporlu gün sayısını azaltarak çalışan motivasyonunu ve üretkenliğini artırmanın yanı sıra iş birliğini teşvik ederek işverene çeşitli avantajlar sağlıyor. Sağlıklı ve güvenilir çalışma ortamları için insan sağlığına uygun malzemelerle üretilen bu yükseklik ayarlı masalar, modern ofislerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)