‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5’

‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri #5’ etkinliğinde, Geberit’in bu yılki konuğu Wolf D. Prix

Robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için olağanüstü hizmetleri olabileceğine inanan dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi Wolf D. Prix, Geberit’in davetlisi olarak İstanbul’a geliyor. Mimaride ilerici ve provakatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesini zamanımızın ifade biçimi olarak değerlendiren Prix, 1 Kasım Çarşamba günü  ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliği kapsamında, Yapı-Endüstri Merkezi’nde mimarlarla bir araya gelmeye hazırlanıyor.

En değerli ilkenin kalite olduğuna inanarak 2017 mottosunu ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ olarak belirleyen İsviçreli sıhhi tesisat devi Geberit, Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘Zamanın Ötesinde Tasarım Kâşifleri’ etkinliğine bu yıl da devam ediyor. 1 Kasım Çarşamba günü YEM’de 5’inci kez düzenlenecek etkinliğin bu yılki konuğu ise dekonstrüktivist mimarinin önemli temsilcisi COOP HIMMELB (L) AU'nun kurucu ortağı, tasarım müdürü ve CEO'su Wolf D. Prix.

Prix ile teknolojinin mimariyle buluşmasına tanık olun…

Geberit’in 2017 mottosu olan ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ çerçevesinde yeni nesil mimarinin tüm detaylarını anlatacak olan Prix, ayrıca robotik ve 3D Printing teknolojisinin günümüz ve geleceğin mimarlık dünyası için nasıl fayda sağlayacağını da mimar ve tasarımcılar ile paylaşacak. Coop Himmelb(l)au Mimarlık Ofisi’nin sahibi olmasının yanı sıra Büyük Avusturya Devlet Nişanı ve Avusturyalı Bilim ve Sanat Şeref Madalyası da dahil olmak üzere çok sayıda ödül alan mimar Wolf D. Prix, mimaride ilerici ve provakatif temsilin, geleneksel mimariyle yan yana betimlenmesine de genel hatlarıyla değinecek. Öte yandan mimarlığın güncel trendlerini de yakından takip etmesiyle tanından Viyanalı mimar Prix, güncel projelerinde robot teknolojisinden sıklıkla faydalanma sebebini de yeni nesil mimar ve tasarımcılarla paylaşacak.

1 Kasım Çarşamba günü Yapı-Endüstri Merkezi’nde tasarımcı ve mimarlar ile buluşacak olan Wolf D. Prix, ‘Zaman geçer, Kalite kalır’ adlı konferansta; teknolojinin mimarinin her alanında olduğunu ve küresel krizlere çözüm üretebilecek mimarinin de teknolojiyle mümkün olabileceğinden bahsederek konuşmasını sonlandıracak. Konuşmasının ardından Prix, merak edilen sorulara da yanıt verecek.

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)