Zula Restoran Yılın En İlham Verici Restoran Tasarımı Seçildi

Yalın ve özgün iç mekân tasarımlarıyla tanınan Urbanjobs, Slovenya’da düzenlenen tasarım festivalinden Big See Interior Design Award ödülü ile döndü. Urbanjobs, festivalin restoran ve cafe dizayn projelerinin yarıştığı bölümünde Zula için tasarladığı restoran projeleriyle yılın en ilham verici dizayn projelerine verilen ödülü kazandı.

Restoran, cafe ve mağazalar için gerçekleştirdiği özgün projelerle tanınan Urbanjobs, Zula restoranları projeleriyle Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da düzenlenen tasarım festivalinde BIG SEE Interior Design Awards ödülünü aldı. Her sene düzenlenen ve yılın en ilham verici projelerinin ödüllendirildiği yarışmada Urbanjobs, Zula için tasarladığı restoranlarda kullandığı gereksiz detaylardan arınmış net form ve yalın ritimlerle ile ödüle layık görüldü.

İç Mimar Murat Dede tarafından 2017 yılında kurulan Urbanjobs iç mekânlarda uyguladığı “gelişmiş sadelik” anlayışı ile öne çıkıyor. Murat Dede ödül alan bu tasarım anlayışını şöyle tanımlıyor;

“Zula restoranlarında farklı bir çizgi oturtmaya çalıştık. Tasarımımız çok düşünülerek ve en yalın mekânsal arayışımız sonucunda kişilikli, dingin ve çok özgün bir proje olarak ortaya çıktı. Zula restoranlarına gidenler hem bir restoranda olduklarını düşünüyorlar hem de kendilerini bir mağazaya girmiş gibi hissediyorlar. Bu anlayışımız Zula yöneticilerinin tek tip yemek sundukları için ‘mekân tasarımı vermesi gerektiğinden daha fazla olmamalıdır’ diye tarif ettikleri talepleriyle birebir uyuşunca bizim de çok sevdiğimiz bir tasarım ortaya çıktı. Bu tasarım anlayışımız da festivalde en ilham verici projelerden biri olarak ödüllendirildi.”  

Zula restoranlarında pişirme, yıkama, servis ve yemek gibi işlevler birbirinden ayrılan net alanlarda sürdürülüyor. Tasarım sağlamlık, işlevlik, estetik ve duygu olarak tanımlanan dört önemli ögeye dayanıyor.

Urbanjobs Zula mekânlarının tasarımında kullanılan yemek sandalyeleri ve bar sandalyeleri ile yalınlığı sağlıyor ve masalar üzerine odaklanan aydınlatmalar da bu anlayışı güçlendiriyor.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)