1915Çanakkale Köprüsü ENR Global Best Projects Ödülü’nü Kazandı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan ve Türkiye’nin Limak ve Yapı Merkezi ile Güney Kore’nin DL E&C ve SK ecoplant şirketlerinin ortak girişimi tarafından gerçekleştirilen 1915Çanakkale Köprüsü Projesi, prestijli Engineering News-Record (ENR) dergisi tarafından düzenlenen "Global Best Projects" yarışmasında köprü ve tünel kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

1915Çanakkale Köprüsü

ENR Global Best Projects Ödülleri, dünyanın dört bir yanından gelen mühendislik projelerinin yarıştığı bir etkinlik olup, projeler takım çalışması, inovasyon, topluma katkı, inşaat kalitesi ve estetik kalite gibi çeşitli kriterlere göre değerlendirilmektedir. Bu yıl on birincisi düzenlenen etkinlikte 1915Çanakkale Köprüsü, yüksek inşaat kalitesi ve göz alıcı tasarımıyla diğer projeleri geride bırakarak zirveye yerleşti.

Bu başarı, daha önce de Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu tarafından Kamu Özel Sektör İş Birliği ve Altyapı Ödülleri kapsamında layık görülen birincilik ödülüne ek olarak, toplamda uluslararası platformlarda 22 farklı alanda ödül kazanan 1915Çanakkale Köprüsü'nün başarısını bir kez daha pekiştirmiştir.

ENR Global Best Projects Ödülleri, Aralık ayında gerçekleştirilecek çevrimiçi bir törenle kazananlara sunulacak ve 1915Çanakkale Köprüsü bu prestijli ödülü almaya hak kazanacak.


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)