EkoYapı Dergisi - Ekolojik Yapılar ve Yerleşim Dergisi

ABB, Yaptığı Yenilikle Alçak Gerilim Şebekelerini “İnsanlar, Servisler ve Nesnelerin İnterneti”ne Bağladı

Bulut tabanlı yeni platformun kullanılmasıyla farklı endüstrilerde %30'a varan maliyet tasarrufu sağlandı.

ABB, endüstride enerji maliyetlerini ve yüklerini izleme, yönetme ve optimize etme biçimini değiştirmek için elektrik tesisatını İnsanlar, Servisler ve Nesnelerin İnterneti'ne bağlıyor. Ekip Smart Vision güvenilirliği artırmasının yanı sıra enerji verimliliğini %30'a kadar artırabiliyor. 

Ekip Smart Vision, gelişmiş enerji yönetimi, uzaktan denetim ve teşhis hizmetlerinde eyleme geçirilebilir bilgiler sunmak için ABB Emax 2 devre kesicilerin bağlanabilirlik ve algılama özelliklerini bir bulut platformuyla birleştiriyor. Güç tüketiminin, maliyetlerin ve elektriksel davranışların sürekli olarak izlenmesi ve analiz edilmesi, enerji yönetim stratejilerinin daha kolay ve hızlı şekilde hayata geçirilmesini sağlıyor. 

Optimize edilmiş bir enerji yönetimstratejisimaksimumgüçtüketiminiazaltabilirveyerelelektriktarifelerinebağlıolarakelektrikfaturalarında %20'ye kadar tasarruf sağlayabilir. Enerji talepleri ve maliyetlerin izlenmesi sayesinde geliştirilen verimlilik iyileştirme çalışmaları ile %10'luk ek bir tasarruf sağlanabilir. 

Ekip Smart Vision akıllı ve bağlanabilir olması sayesinde Emax 2 devre kesicilerine bağlanabilir. Emax 2 ise elektrik sistemine bağlık ompakt tip devrekesici, otomatik sigorta, ark korumaları ve multimetreler gibi cihazlara bağlanır ve bunları veri ölçen ve paylaşan sensörlere dönüştürür. Ekip Smart Vision tüm verileri bulut platformu üzerinden toplar ve santrali işleten kişilerin analiz ve karar süreçlerinde kullanabilecekleri bilgiler sunar.

Elektrifikasyon Ürünleri Bölümü Başkanı Tarak Mehta: “ABB, gelişmiş izleme ve enerji yönetimini desteklemek üzere bir tesisatın devre kesicilerine yönelik bulut tabanlı bağlantı sunan ilk şirkettir. Bu ABB'nin, şirketlerin her gün kullandığı cihazları, teknolojileri ve süreçleri İnsanlar, Servisler ve Nesnelerin İnterneti ile bütünleştirme stratejisinde ileriye dönük başka bir adımdır. Müşterilerimizin elektrik sistemlerindeki verimliliği önemli ölçüde arttırabilmeleri konusunda destek olmak için enerji hakkında sahip olduğumuz detaylı bilgilerden yararlanıyoruz.” 

Ekip Smart Visionen karmaşık elektrik kurulumlarında bile elektriksel cihazların doğrudan yönetilmesini sağlıyor. Otomatik alarmlar, birden çok cihazdan belgelere anında erişim ve uzaktan teşhis işlevleri sayesinde bakım hiç olmadığı kadar basitleşiyor. Ekip Smart Vision, bulut tabanlı mimarisi sayesinde akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar üzerinden herhangi bir yerde çalışabiliyor.
Küçük ve orta ölçekli endüstriler ile ticari bina uygulamaları için ideal olan Ekip Smart Vision 2016'nın ilerleyen aylarında piyasaya sunulacak.

ABB (www.abb.com), kamu hizmeti, sanayi, ulaştırma ve altyapı sektörü müşterilerinin performanslarını artırırken çevreye olan etkilerini azaltmalarını sağlayan güç ve otomasyonda lider bir global teknoloji şirketidir. ABB Şirketler Grubu, yaklaşık 100 ülke de faaliyet göstermekte ve neredeyse 135.000 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Tüm veriler US-GAAP düzenlemelerine göre verilmiştir


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)